Remiantis atliktu tyrimu, tik 1,1 proc. Vilniuje gyvenančiųjų važiuotų dirbti į Kauną arba Klaipėdą. Sostinėje dirbti sutiktų 15,3 proc. kauniečių ir beveik 9 proc. klaipėdiečių. Kaunas ir Klaipėda galėtų apsikeisti maždaug dviem procentais norinčiųjų dirbti kitame mieste.
Tuo tarpu į užsienį išvyktų beveik 17 proc. Kauno, 13 proc. Klaipėdos ir 8,5 proc. Vilniaus gyventojų, interneto portale užpildžiusių anketas dėl darbo. Apie 95 proc. didmiesčių gyventojų darbo ieško savo mieste.
„Didesnis jų noras vykti į kitą šalį nei keltis į kitą miestą gali būti susijęs su tuo, jog didmiesčiuose gyvenantys žmonės geriau moka užsienio kalbas, todėl pildydami anketas drąsiau nurodo, jog sutiktų dirbti ir užsienyje. Taip pat tikėtina, jog karjeros perspektyvų nematantys didmiestyje, jų neįžvelgia visoje Lietuvoje“, - sakė Š. Dyburis.
Kitokios tendencijos matomos išnagrinėjus mažesniuose miestuose gyvenančių potencialių darbuotojų gyvenimo aprašymus: užsienyje jų nori dirbti tik 13 proc., o didžioji dalis - beveik 60 proc. - darbo ieško Vilniuje.
„Turint omeny, kad Vilniuje darbuotojų trūkumas didžiausias, atsiveria galimybė jį sumažinti kviečiantis darbuotojus iš mažesnių Lietuvos miestų. Tai galėtų būti vertinama kaip perspektyva patenkinti didelę aptarnavimo sferos personalo paklausą sostinėje“, - sakė Š. Dyburis.