Daugiau nei pusė (59 proc.) apklaustųjų atsakė, kad žino, kokios organizacijos gali būti tokios paramos gavėjomis, o apie tai kažką girdėjo - 30 proc. gyventojų. Apie tai nieko nežino 11 proc. apklaustųjų.

Gyventojai tokią paramą galinčiomis gauti organizacijomis dažniausiai įvardino labdaros ir paramos fondus (64 proc.), kiek rečiau - viešąsias įstaigas (47 proc.), religines bendrijas - (44 proc.) ir valstybines institucijas (42 proc.).

Nors įstatymas nenumato galimybės tokiu būdu paremti politinių partijų ar verslo įmonių, atitinkamai 9 proc. ir 8 proc. gyventojų mano, kad joms galima paskirti dalį sumokėto mokesčio.

Didžioji dauguma gyventojų (80 proc.) nėra girdėję apie tai, kiek valstybė surenka lėšų, gyventojams nepaskyrus 2 proc. pajamų mokesčio paramai. Tokios informacijos yra gavę 7 proc., o apie tai kažką girdėję - 13 proc. apklaustųjų.

81 proc. gyventojų nežino, kam valstybė panaudoja tokiu būdu gautas lėšas. Kažką apie tai girdėjo - 15 proc., o konkrečiai žino - 5 proc. apklaustųjų.

93 proc. respondentų dalį 2005 metais sumokėto pajamų mokesčio skyrė vienai organizacijai, 4 proc. - keliems paramos gavėjams.

Iki 2 proc. 2005 metais sumokėto pajamų mokesčio paramai nurodė paskyrę pusė (50 proc.) apklaustųjų, 49 proc. teigė to nedarę, o 1 proc. - nežinojo ar neprisiminė.

Tuo tarpu Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, iki 2 proc. praėjusiais metais sumokėto pajamų mokesčio šiemet paramai skyrė daugiau nei 400 tūkst. šalies gyventojų, o bendra skirtos paramos suma viršija 40 mln. litų.

Šaltinis
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją