„Šį rudenį turime pradėti statybas. Reikės pajungti visas Lietuvos gamyklas, gal net prireiks latvių pagalbos, nes stadiono statybos pareikalaus labai daug betono, metalo konstrukcijų“, - teigė J. Imbrasas.
Jo teigimu, Vyriausybės sudaryta stadiono projektavimo ir statybos koordinavimo grupė artimiausiu metu turėtų parinkti būsimą stadiono operatorių ir statytojus. „Aš manau, kad operatorių turi parinkti Vyriausybė, nes stadionas – nacionalinės reikšmės objektas, jį išlaikyti miestui būtų per didelė finansinė našta“, - kalbėjo sostinės meras.
DELFI žiniomis, Vilniaus savivaldybė yra pasirašiusi sutartį dėl stadiono statybos su bendrove „Veikmė“ ir savivaldybės įmone „Vilniaus kapitalinė statyba“. Tačiau šiemet meru išrinktas J. Imbrasas antradienį žurnalistams nepatvirtino, kad būtent šios bendrovės tęs stadiono statybas.
„Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija lyg ir pritarė tęstinumui, kad sutrumpinti laiką, nes yra didelis pavojus nespėti (užbaigti stadioną iki 2009 m. - DELFI)”, - sakė J. Imbrasas.
Sostinės meras antradienį nenoriai kalbėjo ir apie statybų finansavimą. Kaip žinoma, Vyriausybė stadionui jau yra skyrusi 200 mln. litų.
Tačiau miesto valdžios atstovai neoficialiuose pokalbiuose mini 350 mln. litų sumą, kurios esą prireiks norint visiškai išpildyti dabartinį projektą. „Sąmata yra skaičiuojama, 200 mln. litų turėtų užtekti, kad pagrindinis stadiono pastatas stovėtų ir mes jame galėtume stebėti varžybas ar koncertus“, - pareiškė J. Imbrasas.
„Būtų gerai, kad projektas būtų įgyvendintas toks, koks yra. Aš įsivaizduoju, kad stadionas prilips prie Šeškinės kalvos“, - žurnalistams teigė architektas A. Nasvytis. Stadiono tribūnose jis suplanavo 25 tūkst. pastovių ir 5 tūkst. pridedamų vietų žiūrovams. Jei stadione vyks koncertai, aikštėje galės tilpti dar apie 15 tūkst. žmonių.
Architektas tikino patobulinęs dar 1988 m. pradėtą kurti stadiono projektą: virš stadiono kupolo suprojektavęs arką, kuri bus panaudojama specialiam tentui užtraukti. Tentas apsaugos varžybų ir koncertų dalyvius bei žiūrovus nuo lietaus.
A. Nasvytis teigė pakeitęs ne tik stadiono stogo konstrukciją, bet ir suprojektavęs daugiau patalpų po tribūnomis. Tačiau po susitikimo su valdžios atstovais architektas pripažino, kad dalies šių patalpų greičiausiai teks atsisakyti dėl lėšų trūkumo. “Gavome užduotį vietoje 20 tūkst. m², palikti iki 8 tūkst. m² plotą, kuriame bus įrengtos tik būtiniausios patalpos“, - sakė architektas.
A. Nasvytis žurnalistams teigė tikįs, kad nacionalinis stadionas gali būti pastatytas per dvejus metus, kaip planuoja miesto valdžia: „Galima greitai statyti. Jau įpratome gana greitai ir kokybiškai dirbti, reikia tik mokėti organizuoti darbą“.