Pernai pavasarį Seimas pritarė tik elektroninio balsavimo koncepcijai.

„Seimo nariai gana atsargiai žiūri į internetinį balsavimą, jie visų pirma nori būti tikri, kad internetinis balsavimas neatneštų kokių nors netikėtumų, negerų siurprizų, nesugadintų pačių rinkimų", – trečiadienį po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jis taip pat pripažino, kad kai kurios institucijos dirba ne pakankamai sparčiai.

„Atsakingos institucijos (Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Vyriausybės – DELFI) turėtų šiek tiek sparčiau dirbti, jos tik dabar pasirašo sutartį (su įmone, kuri vykdys darbus – DELFI). Seimo rinkimams kitiems metams rengiamės, kad jis būtų", – dėstė VRK pirmininkas.

Anksčiau kai kurie politikai tvirtino, kad elektroninį balsavimą būtų galima išbandyti per šį rudenį vykstančius vieno Seimo nario rinkimus, tačiau tam laiku nepasiruošta.

Premjeras dabar mano, kad balsavimą internetu būtų galima išbandyti kitų metų vasarą.

„Pavyzdžiui, išrinksime visuotinai gražiausią žurnalistę arba žurnalistą, arba dar ką nors. Estai, man atrodo, rinko geriausią žveją, kad būtų galima išmėginti, kaip veikia sistema", – siūlė G. Kirkilas.

Jo teigimu, dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo nuogąstauti neverta, nes papirkimo grėsmė išlieka visose balsavimo formose.

„Remiantis Estijos patirtimi, galėčiau nuraminti visas partijas, kad dėl elektroninio balsavimo niekas nei išlošė, nei pralošė, jo rezultatai maždaug atitinka klasikinio balsavimo rezultatus", – dėstė Vyriausybės vadovas.

Pirminiais skaičiavimais, balsavimo internetu diegimas atsieis 2 mln. Lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją