Šiam siūlymui pritartų ir Lietuvos ūkio ministras, svarbiausia, kad būtų pradėtos elektros jungčių nuo Alytaus iki Lenkijos Elko miesto statybos darbai.
V. Navickas taip pat tikisi, kad trečiadienį pavyks pasirašyti bendros įmonės, kuri ir turėtų rūpintis elektros tilto statybomis, steigimo sutartį su Lenkija. „Turėtumėm pasirašyti, dar iš darbotvarkės neišbraukta“, – DELFI antradienį sakė ūkio ministras.
Sutarties projekte numatyta, kad bendra įmonė būtų steigiama Lietuvoje, o jos vadovą galėtų siūlyti lenkai.
Europos Sąjunga šio elektros tilto statybas laiko prioritetiniu projektu, tačiau dar penktadienį Vilniuje surengtame seminare apie UCTE Lenkijos ekonomikos ministras Piotras G. Wozniakas pripažino, kad tol, kol nebus sutariama dėl konkretaus elektros kiekio, tenkančio Lenkijai iš naujos atominės elektrinės, elektros jungčių statybos vėluos.
Po šių ultimatyvių kalbų aukščiausi šalies vadovai – prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas – atšaukė tą pačią dieną suplanuotus susitikimus su P. Wozniaku.
Po šio incidento Lenkijos spauda prabilo apie kaimyninių valstybių santykių krizę, o V. Adamkus antradienį kalbėsis telefonu su Lenkijos prezidentu Lechu Kaczynskiu, kuris trečiadienio vakarą turėtų atvykti į tarptautinį energetikos forumą Vilniuje.
Baltijos šalys yra užsibrėžusios tikslą prie UCTE prisijungti iki 2015 metų, o elektros tiltas su Lenkija, optimistiniais vertinimais, galėtų būti pastatytas 2012 metais, tačiau kai kurie specialistai mano, kad tai gali užtrukti iki 2015 metų.
Vienas prezidento patarėjų antradienį Žinių radijui rakė besitikintis, kad Lenkija nekels ultimatyvių reikalavimų dėl elektros kiekio planuojamoje elektrinėje.
„Yra labai daug padaryta, telieka tiktai Lenkijos pusei suprasti, kad nereikia turbūt sieti dviejų dalykų, tai yra Ignalinos atominės elektrinės statybos ir Lietuvos-Lenkijos tilto statybos", – interviu „Žinių radijui“ sakė prezidento Užsienio politikos grupės vadovas Valteris Baliukonis.
Dėl Lenkijos reikalavimo gauti trečdalį naujos atominės pagaminamos elektros dar nėra pasirašytas keturių šalių komunikatas dėl jėgainės statybos.
Lietuva kartu su Estija, Latvija ir Lenkija naują atominę jėgainę tikisi pastatyti iki 2015 metų, tačiau jau dabar pasirodo pranešimų, kad ji gali vėluoti.
Diskusijos dėl elektros tilto statybos prasidėjo dar 1991 metais.