Baudžiamoje byloje ištirta 19 epizodų, t. y. devyniolika merginų grupių, kuriose buvo ir nepilnamečių, vežimų.
Vienoje grupėje būdavo vežamos 6-7 merginos. Lietuvaitės į egzotiškus kraštus buvo gabenamos teikti seksualines paslaugas arabų šeichams.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių prokurorams kaltinti D. Mondeikienę pasipelnymo tikslais subūrus organizuotą grupę, skirsčius užduotis jos narėms ir vadovavus merginų prostitucijai, t. y. apgaule ar jų pačių sutikimu į prostituciją įtrauktas moteris, įskaitant ir nepilnametes, gabenus į užsienį.
Kaltinamajame akte rašoma, jog grupės narė E. Gabalienė palaikė ryšius su užsakovais – rašydavo jiems elektroninius laiškus, siųsdavo merginų nuotraukas, perduodavo jų asmens duomenis, atrinkinėjo pačias merginas, o J. T. ir N. N. organizavo merginų keliones, tikrindavo jų sveikatą, įtikinėdavo merginas verstis prostitucija.
„Tyrimas buvo pradėtas pareiškiant įtarimus dėl prekybos žmonėmis, tačiau tyrimo metu nustatyta, kad merginos nebuvo verbuojamos, gabenamos ar laikomos nelaisvėje naudojant fizinį smurtą ir atimant galimybę priešintis; į užsienį teikti seksualines paslaugas jos buvo išgabentos jų pačių sutikimu, todėl pareikšti pirminiai įtarimai perkvalifikuoti pagal kitus Baudžiamojo kodekso straipsnius“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Erikas Vaitekūnas.
Pasak prokuroro, tiriant šios kategorijos bylas pagrindiniu įrodymų šaltiniu laikomi nukentėjusiųjų parodymai, kurie ar dėl to, kad merginos bijo sąvadautojų, ar nenori viešai įvardyti savo veiksmų ar kitų priežasčių, dažnai būna nenuoseklūs.
Kita priežastis, dėl kurios tokie ikiteisminiai tyrimai trunka ilgai – teisinės pagalbos prašymai dažnai vykdomi vangiai.
Visos 4 moterys kaltinamos pelnymusi iš kito asmens prostitucijos (307 str.) ir įtraukimu į prostituciją (308 str.). Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokurorai.