Komisijos teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė pateikė nepakankamą medžiagą, kad pagal ją galima būtų spręsti ir apie Nacionalinio stadiono statybos ekonominį pagrįstumą. Komisijai taip pat lieka neaišku kodėl organizuojant tokio mąsto ekspertizes nedalyvauja projekto užsakovas, o rangovui paliekama visiška veiksmų laisvė.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, socialdemokratas Gintautas Paluckas DELFI teigė nežinąs, kaip kauniečio konservatoriaus Rimanto Dagio vadovaujamai komisijai dar kartą paaiškinti, kodėl Nacionalinis stadionas „kainuoja tiek, kiek kainuoja“.
„Kodėl stadionas toks, o ne kitoks? Projektavimo užduotį tvirtino visos suinteresuotos pusės - Sporto departamentas, Futbolo federacija, Vyriausybės strateginis komitetas, galų gale savivaldybės taryba.
Kodėl jis tiek kainuoja? Todėl, kad vadovaujantis techniniu projektu, kurio užduotį visi patvirtino, remiantis oficialiais Aplinkos ministerijos patvirtintais statybos darbų įkainiais buvo sudaryta statybos ir montavimo darbų sąmata, vėliau dar du kartus ekspertuota“, - teigė G. Paluckas.
Jo teigimu, projekto ekspertizės paslaugų pirkimas už 150 tūkst. litų buvo įvykdytas laikantis viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, kurios leidžia prie jau nupirktų paslaugų įvykdyti taip vadinamą "pripirkimą", jeigu jo vertė neviršija daugiau nei 20 proc. viso pirkimo vertės.
„Ebert'o“ projekto ekspertizės paslaugų pirkimas yra rangovo ir projektuotojo reikalas. Ekspertuotoje sąmatoje tokios paslaugos nebuvo numatytos, reiškia rangovas savo pelno sąskaita galės kartu su projektuotoju pirkti arba nepirkti šių paslaugų“, - aiškino administracijos direktorius.
DELFI primena, kad Vilniaus miesto valdžia pirmąjį Nacionalinio stadiono statybų etapą planuoja baigti iki 2009 m. už 280 mln. litų. Tuomet stadione jau galėtų vykti renginiai. Manoma, kad stadiono statybos iš viso kainuos apie 370 mln. litų.