Tai, pasak J. Imbraso, įrodymas, jog viešųjų pirkimų procedūros atliktos teisingai ir sutartis pasirašyta teisėtai. Dabar savivaldybė lauks Vyriausybės sprendimo skirti numatytus 200 milijonų litų. Būtent dėl Vyriausybės neskiriamų lėšų vasario viduryje statybos nutrūko.
Jei, pasak J. Imbraso, Vyriausybė neskirs reikiamų lėšų, valdantieji turės prisiimti politinę atsakomybę prieš Lietuvos žmones. Antraip, anot sostinės mero, ir toliau liksime vienintele šalimi, neturinčia nacionalinio stadiono. „Tikiuosi, kad vis dėlto Vyriausybė priims teigiamą sprendimą, atmesdama įvairiausius politinius aspektus, priešrinkiminį laikotarpį. To laukia ir sportinė, ir kultūrinė visuomenė ir dauguma Lietuvos žmonių“, - teigė J. Imbrasas.
Statys toliau arba užkonservuos
Nacionaliniame stadione statybos darbų jau atlikta už 40 milijonų litų. Viena prastovos diena „suryja“ iki 23 tūkstančių litų.
Jeigu Vyriausybė neskirs lėšų, statybos stovės ir toliau, reikės imtis konservavimo darbų. Mat jau dabar rūdyja neužbetonuota pamatų karkasų armatūra, drėgmė skverbiasi į betoną. „Jei porą dienų laikytųsi minusinė 10 laipsnių temperatūra, jau padarytos konstrukcijos turėtų būti ardomos“, - perspėjo savivaldybės specialistas.
„Stadionas iš tikrųjų nėra brangus“, - tikino J. Imbrasas, atremdamas priekaištus dėl aukštos stadiono kainos. Jis aiškino, kad vienos iš 25 tūkstančių Vilniaus stadiono vietos kaina sieks 14,8 tūkst. litų. Tuo tarpu kitų šalių pavyzdžiai esą byloja apie daug didesnes kainas. Pavyzdžiui, Anglijoje 16 tūkstančių žmonių talpinančio stadiono vietos kaina siekia 22,5 tūkst. Lt, viena vieta 15 tūkstančių vietų talpinančiame stadione Vokietijoje kainavo 32 tūkst. litų.
Sostinės valdžia yra skelbusi, jog stadionas iš viso kainuos 370 milijonų litų. „Turėsime, vaikuti, turėsime“, - žurnalistus tikino Vilniaus meras, paklaustas, ar savivaldybė turi trūkstamus 170 milijonų litų. Juos, pasak J. Imbraso, planuojama rasti savivaldybės biudžete, ieškoti kelių fonde.
J. Imbrasas negarantuoja, kad 370 milijonų litų kaina – galutinė. „Iš tūkstančio statybų tikrai nėra nė vienos, kurios pirminė patvirtinta kaina 100 proc. atitiktų galutinė. Ji arba didesnė, arba mažesnė, bet nukrypimų yra – vyksta infliacija, keičiasi kainodara, medžiagų kainos“, - aiškino J. Imbrasas.
Tačiau didelių galutinės sumos nukrypimų į didėjimo pusę jis sakė nematąs.