Trečiadienį popiet balsavimas dėl interpeliacijos buvo aptariamas G. Kirkilo kabinete Vyriausybėje. Čia dalyvavo ir Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas, Valstiečių liaudininkų sąjungos vadovė Kazimira Prunskienė, kiti valdančiųjų atstovai, tačiau neatvyko nė vienas „pilietininkas".
Pasak K. Prunskienės, šis susitikimas nebuvo formalus valdančiųjų partijų lyderių posėdis, kuriame reikėtų dalyvauti visų partijų atstovams. Apie valandą užtrukęs pokalbis su premjeru esą suplanuotas tik trečiadienį ir įvyko iš karto po gana trumpo Vyriausybės posėdžio.
Paklausti, ar buvo kviestas laikinai Pilietinės demokratijos partijos pirmininko pareigas einantis Algimantas Matulevičius, jo kolegos nustebo. „Kokiame statuse?" – perklausė K. Prunskienė. Priminus dabartines jo pareigas valdantieji pabrėžė, kad tai nebuvo formalus partinis renginys.
Anot Č. Juršėno, pas premjerą valdantieji rinkosi aptarti ketvirtadienio Seimo darbus. Mat popiet parlamentarai posėdžiaus pagal opozicinės Tėvynės sąjungos darbotvarkę. Iki pietų esą numatyta daugiau klausimų, nei pavyks suspėti. Mat be interpeliacijos G. Kirkilui, kuriam teks atsakyti į 19 jam užduotų klausimų, laukia sprendimai dėl mokytojų atlyginimų, kiti teisės aktai.
„Kai viską sudedi pertrauka sutrumpėja iki 40 min. vietoj numatytos pusantros valandos", - teigė Seimo pirmininkas.
Paklaustas, kodėl parlamento darbotvarkė buvo aptarinėjama pas premjerą, kuris, tiesa, yra Seimo narys, Č. Juršėnas pabrėžė, esą „neturi reikšmės, kur tariamasi, su kuo tariamasi, svarbu, dėl ko susitariama".
Savo ruožtu K. Prunskienė pasiskundė, kad tiksliai nesuderinus darbotvarkės ministrams neretai tenka Seimo posėdyje po 8-9 valandas laukti, kol ateis jų klausimo eilė.
A.Paulauskas: niekas nesuinteresuotas interpeliacijos sėkme
Į klausimą, ar premjerui pavyks atlaikyti balsavimą dėl pasitikėjimo, Č. Juršėnas atsakė neužtikrintai: „Turėtų atlaikyti. Be abejo, turėtų. O kaip kitaip".
A.Matulevičius neatmetė galimybės, kad gali būti svarstomas „pilietininkų" pasitraukimas iš koalicijos. Kaip balsuoti dėl interpeliacijos G. Kirkilui – laisvai ar vieningai, jie žada apsispręsti tik ketvirtadienį ryte.
„Gal mūsų balsų nebereikia? – trečiadienį su DELFI kalbėdamas apie susitikimą Vyriausybėje svarstė laikinasis partijos vadovas. – Turiu tokį įtarimą, kad jie su „darbiečiais" sutarę. Akivaizdžiai įgyvendinamas sandoris. O mes balsuosime pagal sąžinę".
Tuo tarpu Č. Juršėnas teigė turįs vilčių, kad „pilietininkai" ir dalis kitų frakcijų atstovų nepritars interpeliacijai: „Seime yra žymiai daugiau racionaliai galvojančių Seimo narių nei atrodo iš jų kalbų".
Pasak A. Paulausko, parlamente niekas nesuinteresuotas, kad interpeliacija pavyktų, tai esą daugiau vaidybos elementai. Savo ruožtu K. Prunskienė atvirai pripažino besitikinti „darbiečių" paramos: „Pastaraisiais mėnesiais iš Darbo partijos sulaukėme konstruktyvių veiksmų. Kai eina kalba dėl vieno ar kito klausimo, jie balsuodami laisvai ar organizuotai pasielgia protingai".
Darbo partijos parlamentarai, trečiadienį vakare susirinkę Kėdainiuose, nusprendė palaikyti interpeliaciją.
Socdemai su pas juos perbėgusiu „pilietininku“ Vladimiru Orechovu, socialliberai ir liberalcentristai Seime turi 56 narius. Socialliberams atstovauja dar 10 parlamentarų. Subyrėjusioje Pilietinės demokratinės frakcijoje beliko šeši nariai, tačiau jų balsai neužtikrintų G. Kirkilui premjero posto. Tuo tarpu 23 „darbiečių“ balsai garantuotų persvarą.
Norint atstatydinti ministrą pirmininką, per slaptą balsavimą interpeliacijai turi pritarti mažiausiai pusė Seimo narių – bent 71.