„Prieš įsigydami patalpas į jas žiūrėjome tiesiog kaip į objektą. Mintį įsikurti loftus įkvėpė viena televizijos laida, kurioje buvo pasakojama apie sostinėje sparčiai populiarėjančias tokias erdves“, – pasakojo „Turto nuomos“ direktorė Kristina Sudeikienė.
Pradėję tobulinti šią idėją verslininkai išsiaiškino, kad tokie nestandartiniai būstai ne naujovė ir uostamiestyje, tiesa, čia jų – tik keli.
Šiuo metu pirmame buvusio mėsos kombinato aukšte veikia kitiems savininkams priklausančios parduotuvės ir kontoros.
Antrame aukšte įsikurs specializuotas ekonominės klasės prekybos centras, kuriame bus prekiaujama įvairiais būsto įrangos gaminiais, interjero aksesuarais. Prekybos centrą planuojama atidaryti jau šį rudenį. Biurai ir minėtieji būstai bus įrengti trečiame ir ketvirtame aukštuose. Beje, čia įsikūrusiems žmonėms trečiame aukšte bus įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė.
Erdvės galimybės beribės
Pagal pirminį sumanymą buvusio mėsos kombinato patalpose ketinama suformuoti mažiausiai dvidešimties loftų kompleksą.
Pasak K.Sudeikienės, galimybės plėstis beribės, mat vieno aukšto erdvės plotas siekia apie 5 tūkst. kv. metrų.
„Planuojamas vienos patalpos plotas – nuo 100 kv. metrų. Tačiau potencialūs klientai galės įsigyti norimo dydžio „dėžutę“, kurioje bus dalinė apdaila, visos būtinos komunikacijos. Toliau projektuoti patalpas visi galės pagal savo poreikius. Vieni mėgsta didžiules erdves, kiti galės įrengti vadinamąsias antresoles, tai yra įsikurti per du aukštus, nes tam yra puikios galimybės – sienų aukštis siekia 4,4 m. Šiuo metu siūloma kvadratinio metro kaina – 3500 litų“, – pasakojo „Turto nuomos“ vadovė.
K.Sudeikienė vylėsi, kad komplekse gyventojai galės įsikurti jau po metų.
Laukia mokestis už turtą
Prieš kurį laiką buvo rašyta, kad buvusio mėsos kombinato teritorijoje įsikūrusios įmonės bei prekybos centras paveldėjo ir nemalonų palikimą – žiurkes, kurios atšalus orams sugrįždavo į savo gimtąsias valdas.
Klausimas apie šiuos graužikus nustebino K.Sudeikienę. Pasak jos, tokios bėdos buvusiame kombinate seniai nebesą.
Pašnekovė teigė, kad nestandartines erdves neretai renkasi menininkai, mat po vienu stogu galima įsirengti ne tik būstą, bet ir kūrybines dirbtuves. Daugelį ne mažiau žavi ir galimybė nevaržomai fantazuoti kuriant interjerą.
„Be abejo, yra tam tikrų techninių niuansų – tos patapos vis tiek laikomos komercinės paskirties, tad savininkai turi susimokėti verslo mokestį už nekilnojamąjį turtą. Tačiau kiek pigesnės komunalinės paslaugos. Taip pat čia gyvenant negalima deklaruoti savo gyvenamosios vietos. O norint pakeisti pastato paskirtį, reikia atlikti begalę biurokratinių žygių“, – aiškino K.Sudeikienė.