Kardomąją priemonę BTV laidos vedėjoms ir kūrybinei grupei teismas skyrė, nes į posėdį neatvyko laidoje nusirenginėjantis vedėjas Saulius Grigūnas. Tiesa, per advokatą jis teismui pateikė pažymą, kad susilaužė koją ir negali dalyvauti teisme, tačiau paaiškėjo, kad medikų išduota pažyma neatitinka reikalavimų.

Skirdamas kardomąją priemonę teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad į praėjusį teismo posėdį be pateisinamosios priežasties neatvyko Elektrėnuose gyvenanti „uoga“ Elzė Daškevičiūtė. Kardomąsias priemones laidos vedėjams paprašė skirti bylą dėl šmeižto „uogoms“ iškėlęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras J. Laucius.

Teismo apribojimai taip pat pritaikyti laidos redaktoriui Linui Lalui, režisieriui Vaidotui Lekavičiui, vedėjoms Ermitai Kirdeikytei ir Olgai Timofejevai. Už prokuroro šmeižtą bei įžeidimą jiems gresia net iki dvejų metų nelaisvės arba tūkstantinės baudos, arba areštas.

BTV laidos vedėja E. Kirdeikytė birželio mėnesį ketina susituokti, todėl dėl pritaikytos kardomosios priemonės ji greičiausiai negalės išvykti į povestuvinę kelionę.

BTV pranešime teigiama, kad kardomųjų priemonių skyrimas laidos „Uogos. Žinios ir orai" kūrybinei grupei - precedento Lietuvoje neturintis atvejis, kai pareigūnas dėl kritikos pradeda žurnalistų baudžiamąjį persekiojimą ir apriboja jų laisves. „Manome, kad kardomosios priemonės, ribojančios žiniasklaidos darbuotojų judėjimo laisves, yra nedemokratiškos ir keliančios pavojų konstitucinei spaudos laisvei“, - pažymi BTV.

Pranešime spaudai cituojamas ir Seimo narys, teisininkas Kęstutis Čilinskas.

„Viešų pareigūnų kritikos ribos yra platesnės, nei paprasto žmogaus. Pareigūnai turi galimybių už jų teisingą ar neteisingą kritiką persekioti piliečius bei žiniasklaidos priemones, todėl Europos Žmogaus teisių teismas pabrėžia – baudžiamasis persekiojimas už pareigūnų kritiką draudžiamas. Jokioje Europos valstybėje baudžiamųjų bylų už pareigūnų kritiką nebūna. Jei kas buvo apšmeižtas ar įžeistas – tam yra žurnalistų etikos institucijos, civilinė teisė. Baudžiamasis persekiojimas – ne demokratinės, o totalitarinės valstybės bruožas“, - kalbėjo Seimo narys.

Susirūpinimą dėl šios bylos eigos ir J. Lauciaus galimo privačių ir viešų interesų susikirtimo yra išreiškusi ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.

DELFI primena, kad politikus ir visuomenės veikėjus pašiepiančios šou laidos kūrėjai J. Lauciaus nemalonę užsitraukė po praėjusių metų gruodžio 7-ąją parodytos vėlyvos laidos, kurioje buvo pašiepta skandalinga istorija dėl 8 arų sklypo Klaipėdoje. Jį Vyčio Kryžiaus ordinu apdovanotas prokuroras prieš penkerius metus gavo už nuopelnus valstybei.

Dėl BTV laidos kūrėjų siužeto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau vėliau jis buvo nutrauktas – įsižeidusiam prokurorui pasiūlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją