Teisėja savo prašyme motyvų atleisti iš pareigų nedetalizavo, tačiau paprašė ją atleisti sulaukus įstatyme nustatyto pensinio amžiaus. Manoma, kad O. Laurišienė nusprendė nesivelti į ginčą su prezidentu. Mat jeigu ji būtų nusprendusi grįžti dirbti į Panevėžio teismą, jai būtų tekę įrodinėti, kad ji nepadarė tarnybinio nusižengimo ir nepažemino teisėjo vardo.

LAT išteisinus Panevėžio teisėją, šalies vadovas pirmą kartą savo darbo istorijoje praėjusį trečiadienį buvo priverstas atšaukti dekretą dėl teisėjos atleidimo iš pareigų. Teisėjos neliečiamybę prieš tai buvo panaikinęs Seimas.

Ilgametės teisėjos atleidimui iš pareigų dar šį penktadienį turėtų pritarti Teisėjų taryba.

DELFI primena, kad O. Laurišienę Šiaulių apygardos teismas buvo išteisinęs, o Lietuvos apeliacinis teismas – nuteisęs. Teisėjai už tarnybinių pareigų neatlikimą buvo skirta 50 MGL bauda.

Prieš dvi savaites LAT konstatavo, kad Panevėžio teisėja jokio nusikaltimo nepadarė.

O. Laurišienė į pareigūnų akiratį pateko prieš pusantrų metų pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo vienos panevėžietės byloje. Skandalas kilo paaiškėjus, kad sutuoktinius teisėja išskyrė vyrui net nedalyvaujant teisme.

Tuo metu jis buvo suimtas, o apie skyrybas sužinojo tik išėjęs į laisvę. Panevėžietė Jūratė Machankovienė į posėdį buvo atsivedusi kitą vyrą, kurį pristatė kaip savo sutuoktinį.

LAT pabrėžė, kad bylą nagrinėjusi teisėja yra nekalta, dėl kito asmens, atvesto į bylos nagrinėjimą, atsakomybę turėtų prisiimti J. Machankovienė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją