Iki šiol Lietuvos studentams tokios nuolaidos galiojo tik mokslo metų metu, o ES šalių aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams tokios nuolaidos nebuvo taikomos.
Taip pat nuo liepos 1 d. šeimos, auginančios neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam iki 2005 m. liepos 1 d. buvo pripažinta visiška negalia, vieną kartą per 6 metus turės teisę gauti iki 32 MGL dydžio lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją. Iki šiol tokio pat dydžio kompensaciją galėjo gauti neįgalieji, turintys sutrikusią judėjimo funkciją, jeigu šie asmenys gali patys vairuoti lengvuosius automobilius.
Dabar šeimos, auginančios tokį neįgalų vaiką, galės gauti iki 4160 litų lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją. Pernai neįgalių vaikų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, buvo apie 1,5 tūkst. Šie neįgalūs vaikai dėl sunkios negalios negali naudotis visuomeninio transporto teikiamomis paslaugomis, todėl lengvatos taikymas suteiks galimybę tėvams nuvežti savo neįgalius vaikus į gydymo, socialinių paslaugų, ugdymo ir kitas įstaigas.
Nuo sausio – kompensacijos mokytojams
Nuo 2009 m. sausio 1 d. savivaldybės privalės kompensuoti važiavimo į darbą ir iš jo išlaidas kaimuose ir miesteliuose socialinių paslaugų įstaigose dirbantiems socialiniams darbuotojams bei jų padėjėjams, socialiniams pedagogams, auklėtojams bei jų padėjėjams, kaimų ir miestelių kultūros ir meno įstaigose dirbantiems kultūros ir meno darbuotojams, jų darbo dienomis važiuojantiems į darbą iki 40 km vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, laivais ir keltais.
Taip pat savivaldybės, kurių teritorijoje yra švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigos, pagal savo nustatytą tvarką mokės kompensacijas kaimuose ir miesteliuose esančių bendrojo lavinimo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo įstaigų mokytojams, kaimuose ir miesteliuose esančių sveikatos priežiūros įstaigų gydytojams, kurie į darbą ir atgal vyksta nuosavu transportu.