G. Šileikio teigimu, esama statistika rodo, kad vaikų iki 3 metų priežiūrą valstybė patiki seneliams, auklėms ar dar kam nors. Tėvams nei sudaromos sąlygos grįžti į darbą (darželiuose vietų trūksta), nei mokamos pašalpos, kad tėvai galėtų patys prižiūrėti savo vaikus. „Jau šiandien kai kurios šeimos renkasi iš kelių alternatyvų: samdyti auklę ir vos išgyventi iki algos ar gyventi pusbadžiu. Tikiuosi, kad Seimo nariai svarstydami mano siūlomas įstatymo pataisas pirmiausia įvertins kokią žalą Lietuvos vaikams šiandien daro šiandienė valstybės politika“,- Liberalų sąjūdžio pranešime spaudai cituojamas G. Šileikis.
Be kita ko, parlamentaras pažymi, kad šių metų pirmo pusmečio duomenys apie motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų skaičių rodo, jog nepasitvirtino nuogąstavimai, kad pratęsus pašalpų mokėjimo laiką ženkliai padidės tėvų, išeisiančių vaiko priežiūros atostogų, skaičius. „Siekdama paskatinti tėvus grįžti į darbo rinką, valstybė turi sudaryti tinkamas sąlygas vaiko priežiūrai ne namuose, o ne skurdinti šeimą “,- sako G. Šileikis.
G. Šileikis nuosekliai siekia, kad motinystės (tėvystės) pašalpa būtų mokama iki vaikui sukanka treji metai. 2007 m. lapkritį Seimas buvo pritaręs parlamentaro siūlymui 100 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio (DU) mokėti iki vaikui sukanka vieneri metai, iki 2m. – 85 proc. DU, iki 3 m. – 50 proc. DU, tačiau svarstant įstatymo pataisas parlamento dauguma pakeitė savo nuomonę ir pailgino pašalpų mokėjimo laiką tik metais. G. Šileikio įsitikinimu, kiekviena Lietuvos mama (tėvas) turi teisę pilnavertiškai pasinaudoti Darbo kodekse įtvirtinta galimybe į vaiko priežiūros atostogas iki vaikui sukanka 3 metai.