„Tai bent vienas jūsų gali dalyvauti, ar ne?“, - advokatų klausė bylą nagrinėjantis teisėjas Gintaras Dzedulionis. Advokatai dievagojosi, kad tokia situacija nutiko pirmą kartą. Pasak gynėjų, minėta situacija susiklostė, nes iš ikiteisminio tyrimo medžiagos negalėjo identifikuoti byloje dalyvaujančių asmenų.
Teisėjas juokaudamas patarė R. Žilinskui tapus Seimo nariu inicijuoti Advokatūros įstatymo pakeitimą, kad tokios situacijos nesikartotų.
Teismas bylos nagrinėjimą atidėjo iki spalio pabaigos. Iki to laiko kaltinamieji turi susirasti naujus advokatus. R. Žilinskui paprašius pakankamai laiko advokato paieškoms, teisėjas pasiūlė pasidalinti turimomis advokatų vizitinėmis kortelėmis.
Prieš savaitę bylos svarstymas neįvyko teisme dėl turimos bylos aukštesnės instancijos teisme nedalyvavus M. Gurskio advokatui.
DELFI primena, kad 36 metų R. Žilinskui pareikšti kaltinimai ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir septynių policijos pareigūnų įžeidimo bei pasipriešinimo jiems. Į politiką patraukusiam R. Žilinskui gresia iki trejų metų nelaisvės.
Prieš porą savaičių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino R. Žilinsko teisinę neliečiamybę. Leidimo patraukti kandidatą į Seimą baudžiamojon atsakomybėn prašė Vilniaus miesto apylinkės teismas.
DELFI primena, kad kaltinimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pasipriešinimo pareigūnams bei jų įžeidimo buvęs televizijos žurnalistas sulaukė po praėjusių metų gruodžio 4-ąją įvykusio incidento, kai su draugu M. Gurskiu (jam taip pat pareikšti kaltinimai) įsivėlė į konfliktą su taksistu, o vėliau ir su policininkais.