„Mūsų parapija šildymo sezonui turės skirti daugiau kaip 50 tūkst. litų, kas, lyginant su neaugančia aukų suma, tampa didele našta. Dėl to nusprendėme pakeisti šildymo būdą ir įsirengėme dujinę katilinę“, - DELFI pasakojo klebonas Jacekas Paszenda.

Jo teigimu, katilinei įrengti parapija gavo tikslinę auką.

Tačiau, pradėję šilumos mazgo rekonstrukciją, bažnyčios atstovai susidūrė su kliūtimis: negauna „Vilniaus energijos“ leidimo atsijungti nuo sistemos ir statytis dujotiekį.

Negana to, šią savaitę bendrovė šalia bažnyčios, kur tiesiamas dujotiekis, pastatė techniką ir privertė nutraukti darbus.

Neleidžia įstatymas

„Daug ko galima norėti. Gal jie ir lauko tualeto užsimanys, tačiau įstatymai turi galioti vienodai visiems, taip pat ir kunigui“, - DELFI sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Jis vadovaujasi Šilumos ūkio įstatymu, kuris nenumato alternatyvių šildymo būdų teritorijose, kuriose centrinis šildymas numatytas specialiaisiais planais.

„Kaip mes galime išduoti leidimą, ten kur draudžiama išduoti leidimą? Kad paskui mus nubaustų? Bet kunigas, matyt, jaučia, kad jo niekas nenubaus. Katilinę susimontavo, dujotekį tiesia be leidimų. Čia panašiai, kaip ir paminklosauginius vartus griauti“, - aiškino R. Germanas.

Jo teigimu, bedrovė šiuo metu šalia bažnyčios šalina šilumos trasoje pastebėtus defektus: „Mes nekalti, kad kažkas tuo pačiu metu, kai mes darome legalius darbus, sugalvojo daryti nelegalius“.

Legaliai atsijungti sudėtinga

Smarkiai išaugus centralizuotai tiekiamos šilumos kainai, apie atsijungimą nuo miesto sistemos svajoja ne tik šv. Jono Bosko parapija, bet ir daugelis daugiabučių namų gyventojų.

Tačiau legaliai to padaryti beveik neįmanoma.

Gyventojams reikia pateikti savivaldybei prašymą dėl šilumos ir karšto vandens pirkimo ir pardavimo sutarties nutraukimo. Taip pat būtina sąlyga, kad kitas pasirinktas šildymo būdas atitiktų miesto šilumos ūkio specialųjį planą, o atsijungimas nepadidintų vidutinių šilumos tiekimo sąnaudų likusiems sistemos vartotojams, nepadidintų žalos aplinkai.

Todėl prieš porą mėnesių internete buvo pasirodžiusi vartotojų teisių gynėjų paskelbta instrukcija, kaip nelegaliai namuose nusipjauti radiatorius.

Tokius pamokymus bendrovė „Vilniaus energija“ pavadino nusikaltimu, o Buitinių vartotojų sąjunga - banditizmu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją