„Jūs (kalba apie konservatorius – DELFI), senbuviai, žinot, kaip susukti į ragą nepatyrusius. Liberalų sąjūdis užmiršo savo mažas sąskaitas, laisvą rinką, parsidavė už postus. Liberalų ir centro sąjunga spardėsi, bet iš esmės dėl reklamos. O „prisikėlėliams“ apibūdinti labai tinka zodiako ženklas - vėžys“, - sakė V. Uspaskichas, pridūręs, jog vėžys yra ne zodiako ženklas, o poza, ir esą premjeras Andrius Kubilius visas koalicijos partneres į šią pozą ir pastatė.
„Darbiečių“ vedlio kalba papiktino valdančiuosius, tad posėdžio pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė V. Uspaskichą nutraukė sakinio viduryje – išjungė jo mikrofoną. Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis „darbiečių“ lyderį ėmėsi mokyti etikos – esą kas leistina Rusijos Dūmoje, tas nebūtinai tinka Lietuvos parlamente.
Vyriausybė suplanavo, kad biudžeto pajamos sieks 25,4 mlrd. Lt, išlaidos sudarys 26,9 mlrd. Lt. Tarp svarbiausių reformų paminėtina, jog naujoji valdžia didina akcizą cigaretėms, alkoholiui ir degalams, nuo 24 proc. iki 21 proc. mažina gyventojų pajamų mokestį (GPM), nuo 15 iki 20 proc. didina pelno mokestį, nuo 18 iki 19 proc. kelia pridėtinės vertės mokestį (PVM).
Valdantieji taip pat atsisako daugelio PVM lengvatų. Pavyzdžiui, nuo liepos nebeliks PVM lengvatų kompensuojamiems vaistams, nuo rugsėjo – šildymui. Naikinamos lengvatos ir spaudai, tad nuo kitų metų žurnalai, knygos bei kiti leidiniai kainuos brangiau.
Degalai, priklausomai nuo rūšies, brangs 20-40 ct už litrą, cigaretės - 1-1,3 Lt už pakelį, alkoholis - nuo kelių iki keliasdešimt centų už butelį. Planuojama, kad valstybės biudžetas dėl šių akcizų didinimo gautų 690 mln. Lt papildomų pajamų. Iš viso akcizai į biudžetą turėtų atnešti 3,99 mlrd. Lt.
Didžiausios įplaukos planuojamos iš PVM – apie 9,3 mlrd. Lt. Iš GPM planuojama surinkti 4,9 mlrd. Lt.
DELFI primena, kad po Seimo rinkimų valdančiąją koalicija sudarė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga. Koalicinė Vyriausybė ėmėsi drastiškos mokesčių reformos, siekdama subalansuoti 2009 m. biudžetą.