L.Andrikienė BNS teigė, kad šiuo metu partijoje prasidėjus diskusijai dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose, ji sulaukianti nemažai siūlymų iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrių kandidatuoti į šalies vadovo postą. Tačiau pati europarlamentarė tvirtino kol kas galutinio sprendimo nepriėmusi.
"Rimtai kalbant, jau kelerius metus daugelio buvau ir esu raginama, drąsinama, skatinama kandidatuoti prezidento rinkimuose. Nesu pasakiusi nei taip, nei ne, bet galimas dalykas, kad prezidento rinkimuose kandidatuosiu. Apsispręsti laiko liko visai nedaug", - teigė L.Andrikienė.
Politikė pareiškė, kad žiniasklaidoje pasirodantys pranešimai apie esą jau priimtą jos sprendimą kandidatuoti yra per ankstyvos interpretacijos.
Anot jos, sprendimas dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose ypač atsakingas ir negali būti pagrįstas vien emocijomis, todėl turi būti gerai apgalvotas.
DELFI žiniomis, L. Andrikienės kandidatūra buvo aptarta ir sausio 30 d. vykusiame partijos Politikos komitete. Europarlamentarę, kaip galimą TS-LKD atstovę prezidento rinkimuose, minėjo krikdemiškajam flangui atstovaujantis Jonas Šimėnas. Pats politikas komentuoti, kodėl į kandidates dalyvauti rinkimuose siūlo L. Andrikienę, nepanoro. Pasak jo, tai buvusi jo asmeninė nuomonė, o galutinį sprendimą priims partija.
Kaip jau buvo skelbta, krikdemai priešinasi Andriaus Kubiliaus nuostatai per prezidento rinkimus remti eurokomisarę Dalią Grybauskaitę, jei ši pareigūnė nuspręstų siekti valstybės vadovės posto.
Vietoje D. Grybauskaitės krikdemai norėtų partijos kandidatą, tarp kurių minima europarlamentarė L. Andrikienė, puse lūpų užsimenama apie Seimo pirmininko pirmąją pavaduotoją Ireną Degutienę, galbūt, krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę.
Politikos komiteto posėdyje į prezidentus pasiūlyta kelti ir buvusį partijos pirmininką, europarlamentarą Vytautą Landsbergį, bet ši idėja toliau nebeplėtojama.
Tuo tarpu TS-LKD pirmininkas A. Kubilius apie L. Andrikienę nekalba nei gerai, nei blogai, tik sako, jog tvirtinant kandidatą siūlys paremti D. Grybauskaitę, jei ši vis tik apsispręs dalyvauti valstybės vadovo rinkimuose.
„Partija yra demokratiška ir, nors pagal įstatus partijos pirmininkas yra vienasmenis valdymo organas, kaip reikalauja galiojantys teisės aktai, bet partijoje sprendimus priima ne pirmininkas. Tai aš turiu savo nuomonę, ją išsakiau viešai, ką siūlysiu daryti partijai, bet partija pagal mūsų pasitvirtintą tvarką nuspręs, kaip elgtis prezidento rinkimuose“, - ketvirtadienį sakė A. Kubilius.
Pagal Seimo patvirtintą nutarimą, prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 17 dieną. Antrasis turas planuojamas kartu su Europos Parlamento (EP) rinkimais birželio 7 dieną.
Kovo 13-oji bus paskutinė diena, kai partijos ir pavieniai asmenys gali Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti dokumentus įregistruoti juos kandidatais į prezidentus.
L.Andrikienė užsiminė, kad jei kandidatuotų, siektų savarankiškai rinkti kandidatui įregistruoti reikalingus 20 tūkst. piliečių parašų.
Pagal visuomenės nuomonių apklausas palankiausiai vertinama galima kandidatė į prezidento postą - eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Tačiau ji kol kas taip pat nepaskelbė savo sprendimo, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, ar ne.
Praėjusią savaitę viešėdama Lietuvoje D.Grybauskaitė užsiminė, kad prezidento rinkimuose dalyvautų tik kaip nepriklausoma kandidatė, nekeliama jokios partijos.
Artimiausiu metu savo sprendimus dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose turėtų priimti ir dauguma politinių partijų.