Galiausiai jis padarė „paprastų bet naudingų“ atradimų apie mielių enzimų genetinius kodus, kuriuos patvirtino mokslininkai. Tyrimas publikuojamas žurnale „Science“.

Pagrindinis Adamo kūrėjas, profesorius Rossas Kingas pasakė, kad robotai nepakeis žmonių mokslininkų, bet jų darbą padarys produktyvesniu ir įdomesniu.

„Tikimės, kad galiausiai žmonės ir robotai galės kartu dirbti laboratorijose“, - pasakė jis.

Adamas yra kompiuterių specialistų ir biologų iš Aberistvito ir Kembridžo universitetų penkerių metų bendradarbiavimo rezultatas.

Tyrėjai aprūpino Adamą dideliu kiekiu informacijos apie mielių biologiją, automatizuota kompiuterine įranga, kad jis galėtų vykdyti eksperimentus, mielių ląstelių mėginiais ir laboratorinėmis cheminėmis medžiagomis bei galinga dirbtinio intelekto programine įranga.

Nors mokslininkai tiesiogiai nesikišo į Adamo vykdomus eksperimentus, jie visą laiką jį stebėjo , kad galėtų pašalinti techninius gedimus, papildyti cheminių medžiagų atsargas ir pašalinti nereikalingas medžiagas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją