„Jam kol kas tik įteiktas pranešimas apie įtarimą“, - DELFI patvirtino prokuroras R. Stankevičius.
Medininkų žudynėse galėjusiems dalyvauti SSRS vidaus reikalų ministerijos Ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) teroristinės grupės „Delta 1“ smogikams A. Ryžovui, Česlovui Mlynikui bei Andrejui Laktionovui yra išduoti Europos arešto orderiai, tačiau Rusija savo piliečiams jų netaiko.
Įtariamieji galėtų būti sulaikyti tik tuo atveju, jeigu išvyktų į bet kurią Europos Sąjungos šalį.
Įtarimus dėl dalyvavimo Medininkų žudynėse Generalinė prokuratūra iki šiol buvo pateikusi tik Latvijos sostinėje sulaikytam buvusiam „omonininkui“ Konstantinui Michailovui (buvusiam Nikulinui). Jo byla artimiausiu metu turėtų būti perduota teismui.
Prokuratūra įtaria, kad su Medininkų žudynėmis gali būti susiję mažiausiai 20 žmonių. Tai ne tik Rygos, bet ir Vilniaus OMON būrio milicininkai.
Vienas su tragedija susijęs pareigūnas jau yra miręs. Kiti tarnybą OMON išmainė į darbą saugos bendrovėse, daliai jų net teko sėstis į teisiamųjų suolą už kitus nusikaltimus.
Generalinės prokuratūros duomenimis, 11 žmonių OMON būrys iš Rygos į Lietuvą atvyko 1991-ųjų liepos 30-ąją. Jam vadovavo Č. Mlynikas. Davęs nurodymus jis tą pačią dieną su trimis kariškiais išvyko iš Lietuvos.
Septyni omonininkai įsakymą įvykdė kitos dienos ankstyvą rytą.
Prokurorams pavyko surasti liudytojų, kurie padėjo atskleisti tos tragiškos dienos įvykius. Pagal vadovybės nurodymus keturi milicininkai važiavo žudyti į Medininkus, o trys - karinėje bazėje sprogdino bombas.
DELFI primena, kad iš sovietų gniaužtų išsilaisvinusi Lietuva per Medininkų žudynes neteko Mindaugo Balavako, Algimanto Juozako, Juozo Janonio, Algirdo Kazlausko, Stanislovo Orlavičiaus, Antano Musteikio ir Ričardo Rabavičiaus.
Vienintelis tragedijos liudytojas Tomas Šernas išgyveno tik per plauką, bet liko prikaustytas prie invalido vežimėlio.