Advokatai, atstovaujantys daugiau nei 540 ieškovų, sakė, kad jiems pavyko pasiekti su Bažnyčia susitarimą, remiantis kuriuo, kiekvienam iš nukentėjusiųjų bus sumokėta nuo 80 000 iki 300 000 dolerių, priklausomai nuo jų patirtos prievartos lygio.
Bažnyčia taip pat sutiko pasiūlyti aukoms ilgalaikes psichologines ir dvasines konsultacijas.
Tačiau advokatai įspėjo, kad šis susitarimas dar nėra užbaigtas. Daugiau nei 80 proc. nukentėjusiųjų turi sutikti su siūlomomis susitarimo sąlygoms, kad jis galėtų būti galutinai sudarytas.
Vienas iš šimtų ieškovų siūlomą susitarimą pavadino "skaudžios kelionės" pabaiga. Pasak jo, jokia pinigų suma neleis pamiršti patirtų kančių, tačiau šis susitarimas yra svarbi simbolinė pergalė.
Vienas advokatas išreiškė įsitikinimą, kad "didžioji dauguma" ieškovų greičiausiai pasirašys susitarimą.
Arkivyskupijos pareiškime taip pat sakoma, kad ji tikisi, jog dauguma nukentėjusiųjų sutiks su siūloma išmoka, kuri yra 30 mln. dolerių didesnė, nei pirminė, praėjusį mėnesį pasiūlyta 55 mln. dolerių kompensacija.
Bažnyčią sukrėtęs kunigų pedofilijos skandalas kilo prieš pusantrų metų Bostono arkivyskupijoje, kurioje gyvena apie 2 mln. katalikų ir kuri yra viena svarbiausių Jungtinėse Valstijose.
Kiek vėliau į dienos šviesą iškilo panašūs skandalai ir kitose vyskupijose įvairiose pasaulio šalyse, sukeldami katalikų nepasitenkinimą ir pasibjaurėjimą.
Skandalas Bostone prasidėjo, kai tapo žinoma, kad buvę arkivyskupijos vadovai, tarp jų kardinolas Bernardas Law (Bernardas Lo), leisdavo kunigams pedofilams toliau eiti savo pareigas arba kilnodavo juos iš parapijos į parapiją, neinformuodami apie tai vietos katalikų bendruomenių.
B.Law Bostono arkivyskupijos vadovo posto atsisakė gruodžio mėnesį, kai tai padaryti jį viešai paragino dešimtys kunigų. Tačiau skandalo pasekmės vis dar jaučiamos.