Jis pripažįsta, kad įmonėms prisikviesti teks naudoti ir finansines paskatas.
„Jeigu mes rengiamės skatinti ir mūsų įmones, įdarbinančias jaunus žmones, kuriems tai yra pirmoji darbo vieta, tai mes turbūt galime duoti tam tikras nuolaidas ir užsienio investuotojams, ypatingai tiems, kurie rengiasi įkurti ne vieną šimtą darbo vietų“, – sakė ministras.
„Mums labai aiškiai šiandien reikia rengti ne vadybininkus ar teisininkus, o IT specialistus, inžinierius, biotechnologijų specialistus, kad tos investicijos ateitų į Lietuvą. Jos niekada neateis, jei nerengsime tokių specialistų. Mūsų mokymo programos ir švietimo lygis turi atitikti tikslus, kurių siekiame“, – žurnalistams sakė ūkio ministras.
Taip pat, jo teigimu, Lietuva nebegali gyventi iš pigių bankų kreditų, o įmonėms reikia pritraukti investicijas į jų kapitalą.
„Mes taip pat turime sukurti rizikos kapitalo formas, kurios būtų investuojamos į naujas perspektyvias aukštų technologijų įmones“, – sakė D. Kreivys.
Pirmadienio susitikime su tarptautinių korporacijų vadovais ir jau esamais bei galimais investuotojais ūkio ministras pristatė rengiamą naująją investicijų programą.
Stiprybė – išsilavinimas
IT paslaugų įmonės „Strategic Staffing Solutions“ prezidentė Cynthia J. Pasky žurnalistams sakė, kad norėdama pagerinti verslo aplinką Lietuva turėtų panaikinti barjerus verslui: pakeisti mokesčių struktūra, trumpinti laiką, kurio reikia, kuriant įmonę, priminė, kad prieš penkis mėnesius nebuvo tiesioginių skrydžių Vilnius-Londonas.
Ji teigiamai įvertino ministro užsibrėžtą tikslą per penkerius metus padvigubinti investicijas į Lietuvą.
„Ar aš manau, kad tai įmanoma? Taip. Jeigu mes įgyvendinsime 80 proc. šio tikslo, tai jau yra labai daug“, – sakė C. J. Pasky.
Jos nuomone, Lietuvos stiprybė – išsilavinę žmonės, kalbantys ne viena užsienio kalba, švietimo sistema ir šalies grožis.
„Mums svarbu žmonių lankstumas, aukštas išsilavinimo lygis, protingas sąnaudų dydis. Mums patinka aplinka (investicinė – DELFI) ir mes manome, kad lietuviai yra lojalūs darbuotojai“, – Lietuvos privalumus vardijo jau čia investavusios tarptautinės korporacijos CSC Rytų Europos operacijų padalinio vadovas Martinas Loffleris.
Paprašytas įvardyti trūkumus, jis prastą įvardijo šalies pasiekiamumą ir tiesioginių skrydžių trūkumą.
DELFI jau rašė, kad Ūkio ministerija siekia, kad 2015 m. Lietuva taptų Šiaurės Europos paslaugų centru.