„Mes užklausėme bankų ir vienas bankas labai detaliai paaiškino. Taip, viename banke du žmonės buvo iškelti iš būsto. Pirmuoju atveju būstas buvo perimtas, nes jo pirkėjas buvo pasodintas į kalėjimą, o kitas atvejis – šeima skyrėsi ir vyras su žmona nepasidalijo įsipareigojimų. Tie, kurie bendrauja su bankais, neiškeliami. Pats bankas įvardija 578 peržiūrėtas ir atidėtas paskolas“, - penktadienį Seimo Biudžetų ir finansų komiteto posėdyje į parlamentarų klausimus atsakinėjo R. Šarkinas.
Jis anksčiau yra sakęs, kad su visais šalyje veikiančiais komerciniais bankais sutarta, kad jie neiškels paskolų negalinčių mokėti gyventojų iš paskutinio jų būsto.
„Aš iš visų bankų nerinkau informacijos, tačiau aš jau ne vieną kartą sakiau, kad visi bankai tikrai nėra suinteresuoti atimti būstą ir iškelti į gatvę. Bankai yra suinteresuoti atsiimti paskolą. (...) Arba atideda terminą, ar leidžia kurį laiką nemokėti. Čia gali būti labai skirtingi atvejai, priklauso nuo to, kaip susitaria su banku“, – vėliau žurnalistams apie paskolos peržiūrėjimo būdus kalbėjo R. Šarkinas.
DELFI primena, kad šią savaitę Lietuvos bankų asociacija paskelbė, jog iki šių metų pradžios jos nariai buvo perėmę tris finansinių įsipareigojimų nesilaikančių klientų būstus.
Bendrasis asociacijos narių būsto paskolų portfelis 2010-ųjų sausio 1 dieną sudarė daugiau negu 20 mlrd. Lt. Jame esančių paskolų, pradelstų daugiau kaip 60 dienų, vertė buvo mažesnė nei 0,4 mlrd. Lt., t.y. nesiekė 2 proc.
Asociacijai priklauso 11 bankų ir jų filialų, veikiančių Lietuvoje. Anksčiau skelbta, kad Lietuvoje būsto paskolą turi maždaug kas dvyliktas namų ūkis.