"Aš manau, kad čia kaip tik turime matyti iššūkį - padėti žmonėms suvokti, kad jeigu jie toleruoja kontrabandą, tai jie taip pat turėtų labai draugiškai visi sutarti, kad reikia mažinti atlyginimus mokytojams, pensijas, nes tolerancija kontrabandai, mokesčių nemokėjimui, šešėliniams atlyginimams reiškia, kad valstybės biudžete yra sutinkama turėti mažiau pinigų", - pirmadienį žurnalistams sakė Andrius Kubilius.
Jis teigė, jog turėtų būti visų bendras uždavinys, ir pridūrė, jog nei pats, nei finansų ministrė neturi "stebuklingos pinigų skrynelės", iš kurios mokėtų atlyginimus arba pensijas.
Naujausias bendrovės „Spinter tyrimai" balandį atliktas tyrimas parodė, kad šiemet kontrabandą pateisino 61 proc. Lietuvos gyventojų. Pernai tokių buvo 43 procentai. Dauguma Lietuvos gyventojų taip pat manė, jog kontrabandos mastai šiemet išaugo.
A.Kubilius anksčiau teigė, jog mažesnės nei planuotos pirmojo ketvirčio akcizų įplaukos į biudžetą galėjo būti ir augančios kontrabandos pasekmė, ir žadėjo, jog su kontrabanda bus bandoma kovoti daug efektyviau.
Šiemet gegužę Vyriausybė paskelbė, jog Muitinės departamentas taps kontrabandos mastą koordinuojančia institucija - esą yra dalinimosi informacija tarp institucijų spragų, ypatingai pasigendama duomenų apie nelegalią prekybą ir galimus kontrabandos atvejus iš policijos.
Tarptautinėmis tabako gamybos bendrovės „British American Tobacco" ir "Imperial Tobacco" su Finansų ministerija šiemet pasirašytame susitarime sutarė, jog jos mokės Lietuvai už sulaikytą kontrabandą.