Kiekviena knygos „Bhutan: A Visual Odyssey Across the Kingdom“ kopija yra 2,20 m aukščio ir 1,5 m pločio, joje yra 112 puslapių. Vieno egzemplioriaus spausdinimo kaina – 2000 JAV dolerių (5650 litų). M.Hawley knygas parduoda už 10 000 JAV dolerių (28 254 litus), kurie bus paaukoti labdaros fondui „Friendly Planet“. Šis fondas finansuoja mokyklų statybas Kambodžoje ir Butane.

M.Hawley darbas pripažintas didžiausia pasaulyje spausdinta knyga ir rašytas į Gineso rekordų knygą.

M.Hawley vadovavo daugybei MIT studentų ekspedicijų į Kambodžą ir Butaną – nedidelę izoliuotą valstybę, kurios plotas yra panašus į Šveicarijos, o žmonių kiekis siekia 700 000. Mokslininkas nusprendė, kad būtų galima padėti šių valstybių švietimo sistemai, jei į vieną vietą būtų surinkti tūkstančiai fotografijų, padarytų šiose šalyse.

Jis sakė, kad jo pradinis tikslas nebuvo didžiausia pasaulyje knyga. Tačiau būdamas savo biure, MIT Media laboratorijoje, jis nusprendė savo malonumui išbandyti itin modernų skaitmeninį spausdintuvą ir pastebėjo, kad didžiulės nuotraukos atrodo tiesiog pribloškiančiai – ypač Butano nuotraukos, nes tai yra labai spalvinga šalis, kurioje net ir ryžiai raudoni.

„Aš iš tikrųjų norėjau 2 metrų aukščio ir 1,5 metro pločio sienos, kurioje nuotraukas būtų galima keisti kasdien. Ir paskui į galvą šovė mintis, kad tam jau seniai sukurtas tinkamas mechanizmas – knyga“.

M.Hawley tvirtino jau gavęs apie du tuzinus užsakymų pirkti šią knygą, su kuria komplekte pateikiamas molberto tipo stovas. Vienas iš pirmųjų pirkėjų buvo Brewsteris Kahle – „Internet Archive“ projekto pradininkas ir senas M.Hawley pažįstamas.

„Su šia knyga elgiamasi visiškai kitaip“, sakė B.Kahle'as (Keilas), paklaustas kam jam reikalinga tokia knyga. Jis prisipažino dar nežinąs kur laikysiąs savo kopiją, tačiau džiaugėsi tuo, kad su šia knyga „susitinkama akis į akį – kaip su asmeniu“.

Nuotraukų apdirbimui ir spausdinimui reikėjo neįtikėtinų kompiuterių resursų. Didelę dalį tam reikalingos techninės įrangos paaukojo „Dell“, „Apple Computers“ ir „Kodak“. Dar viena problema buvo knygos surišimas. Kuomet bandoma sujungti tokio dydžio knygą, tradicinės knygų rišimo žinos paprasčiausiai netinkamos.

„Visi tradiciniai knygų įrišimo būdai buvo netinkami“, sakė bendrovės „ACME Bookbinding“ vadovas Paulas (Polas) Parisi. Knygrišyklos darbuotojai turėjo sumontuoti visiškai naują knygų rišimo liniją. Buvo panaudotas „akordiono“ tipo rišimas, užtikrinęs, kad knyga lankstytis ir laikysis teisingai ir tvirtai.

Iki šiol didžiausia spausdinta knyga buvo JAV Kongreso bibliotekoje saugoma XIX a. išleista Johno J.Audubon'o (Džono Odubono) knyga „Birds of America“, kurios matmenys yra 75 cm ir 108 cm.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją