„Toks atvejis yra panašus į precedento neturintį, todėl savivaldybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl galimos korupcijos Vilniaus apskrities viršininko administracijoje“, - per specialiai surengtą spaudos konferenciją sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Anot jo, savivaldybė visus dokumentus parengs ir juos teisėsaugai perduos antradienį.

Penktadienį tikrindami dokumentus savivaldybės atstovai juose aptiko šių metų vasario 21 dienos įrašą, kuriuo ant miesto žemės įrengta automobilių stovėjimo aikštelė buvo priskirta prekybos ir pramogų centrui.

Po jo statybų antrojo etapo, pastatą komisija pripažino tinkamu naudoti 2004 metų lapkričio 26 dieną. Dokumente buvo nurodyta, kad šalia pastato yra įrengta 1921 vietos automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau nebuvo įrašytas jos plotas.

Praėjusią savaitę dokumente, anot Vilniaus savivaldybės Teisės departamento vadovo Jovito Elzbergo, „atsirado“ įrašas ranka, kad aikštelės, priskirtos „Vilniaus akropoliui“ plotas – 50809,75 kvadratinių metrų.

Šalia įrašo padėtas Vilniaus apskrities viršininko administracijos vyriausiojo specialisto Sigito Mardoso spaudas, parašas ir įrašas „tikėti 2006-02-21“.

„Mes manome, kad tas S.Mardoso parašas ir antspaudas yra klastotės. Tačiau jei taip nėra, vadinasi tai - piktnaudžiavimas tarnyba“, - sakė J.Elzbergas. Anot jo, aplinkybes, kas atliko pakeitimus dokumentuose, turėtų nustatyti teisėtvarkos pareigūnai.

Savivaldybės atstovų teigimu, tą pačią dieną, tai yra, vasario 21-ąją, Registrų centras įregistravo priskirtą stovėjimo aikštelę kaip „Vilniaus akropolio“ nuosavybę. Nekilnojamo turto registro centrinio duomenų banko išraše nurodoma, kad vidutinė aikštelės rinkos vertė – 1,03 mln. litų.

Tačiau A.Zuokas mano, kad ją galima būtų vertinti keliais milijonais litų.

„Turint galvoje, kad aikštelė yra prie „Vilniaus akropolio“, ji lemia šio prekybos centro egzistavimą, nes jam ir taip trūksta parkavimo vietų“, - sakė Vilniaus meras.

Anot jo, pagal techninius reikalavimus, jiems neužtenka aikštelių, kuriose klientai galėtų palikti savo transporto priemones.

„Tikimės, kad į mūsų pranešimą greitai reaguos Generalinė prokuratūra. Man apmaudu, kaip miesto vadovui, kad tokie dalykai vyksta. Tačiau sieksime, kad Vilniaus mieste visiems galiotų įstatymai ir padorumo taisyklės. Tikiuosi, kad tyrimai ir kiti veiksmai duos rezultatą ir ši žemė vėl taps valstybės ir vilniečių turtu“, - sakė A.Zuokas.

Stovėjimo aikštelė, apie kurią kalba savivaldybės pareigūnai, yra įrengta už prekybos ir pramogų centro. Įvažiavus ji yra tiesiai už per pirmąjį statybų etapą pastatyto pastato.

Taip pat teigiama, kad akcinė bendrovė „Vilniaus akropolis“ pasisavino ir dalį žemės įrengdami kitą, šalia biurų pastato dabar esančią, aikštelę.

Kaip matyti Vilniaus miesto plane, už „Akropolio“ esanti aikštelė užima tik nedidelę Nacionaliniam futbolo stadionui priskirtą sklypo dalį. Joje, anot A.Zuoko, galima būtų palikti automobilių stovėjimo aikštelę, skirtą stadiono svečiams, arba jos vietoje pastatyti dalį stadiono aikštyno.

Vienos didžiausių šalies bendrovių "Vilniaus prekyba" savininkai atmetė Vilniaus mero kaltinimus neteisėtai pasisavinus automobilių stovėjimo aikšteles, esančias prie prekybos centrų "Akropolis" ir "Ermitažas".

"Neįsigijome jokios kitos žemės, tiktai tą, kurią turėjome įsigiję jau praėjusiame šimtmetyje. Bet savo vardu įsiregistravome automobilių aikštelės įrenginius. Tai buvo privalu padaryti, norint įvykdyti infrastruktūros sutartį", - sakė "Vilniaus Akropolio" valdybos pirmininkas Mindaugas Marcinkevičius.

Jis tikino, kad automobilių aikštelė bus perduota savivaldybės žinion, vos tik miestui jos prireiks, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją