„Apple“ atstovo teigimu, bendrovė, atkreipusi dėmesį į padidėjusį susidomėjimą šia funkcija, nori savo klientams pasiūlyti lengvai valdomą pasirinktį, kuria kiekvienas galės naudotis pagal savo poreikius.
Be abejo, šios naujovės įdiegimas neturi nieko bendra su byla, kurią Luizianoje bendrovei iškėlė vienas vyriškis, tvirtindamas, kad grotuvų „iPod“ naudojimas gali sukelti klausos praradimą.
Veikdamas be garso filtro, šis mažytis grotuvas gali skleisti daugiau negu 115 decibelų galingumo garsą – 28 sekundžių per dieną tokio garso pakanka, kad žmogaus klausa būtų pažeidžiama.
Šiuo metu prie „Apple“ gaminamų muzikinių įrenginių pridedamas perspėjimas, kad per garsus muzikos klausymas gali pažeisti klausą.
Tačiau teisininkai įsitikinę, kad toks atnaujinimas patvirtina, kad „Apple“ pripažįsta savo gaminį buvus su trūkumais, rašoma verslo ir technologijų žurnale „CIO“.
JAV advokatų kontoros „Hagens Berman Sobol and Shapiro“ teisininkai, atstovaujantys grotuvų „iPod“ savininkų interesams byloje prieš „Apple“, tvirtina, kad JAV rinkai nebuvo prieinamos tokios pat apsaugos galimybės, kokios buvo pasiūlytos Europos vartotojams dar 2002-aisiais, todėl JAV muzikos mylėtojų klausai grėsė nuolatinis pavojus.
Nors teisininkai sveikina naująją garsumo apribojimo funkciją, jie teigia, kad programinis atnaujinimas neapsaugo nei ankstesniųjų kartų grotuvų „iPod“, nei kitų modelių, pavyzdžiui, „iPod Shuffle“. Jų įsitikinimu, „Apple“ beveik visiškai neužsiima savo klientų informavimu apie potencialią žalą, kurią grotuvai gali sukelti jų klausai.
Kaip rašo „Netscape News“, Prancūzijoje galioja dar 1996 metais priimtas įstatymas, kuriuo muzikos klausymo įrangos gamintojai įpareigojami apriboti savo gaminių skleidžiamo garso lygį iki 100 decibelų. „Apple“ teigimu, visos Europos Sąjungos rinkai parduodami grotuvai „iPod“ visiškai laikosi šio apribojimo.
Bendrovė „Apple“ pardavė jau daugiau negu 42 mln. grotuvų nuo pirmojo modelio pasirodymo 2001 metų spalį. Daugiau negu 30 mln. šių įrenginių buvo parduota praėjusiaisiais metais, kai bendrovė pristatė mažąjį variantą „iPod Shuffle“ ir itin gerai parduodamą „iPod Mini“ pakeitė gerokai tobulesniu ir mažesniu „iPod Nano“.