Lietuvos aviacijos muziejaus direktoriaus Algio Lapinsko teigimu, pedagogų lydimų moksleivių būreliai paprastai čia apsilanko maždaug kartą per savaitę, o neretai ir dažniau. Tačiau pavieniai suaugę lankytojai - retesni svečiai.

Direktorius vylėsi, kad plačiajai visuomenei pristačius naują skrydžio simuliatoriaus įrangą, lankytojų srautas bus žymiai intensyvesnis.

"Skrydžio simuliatorius kiekvienam žmogui leis pajusti tai, apie ką realiame gyvenime daug kas svajoja, bet neturi galimybės patirti - pabūti pilotu. Specialiame įrenginyje bus įtaisytas kompiuterio ekranas, kuriame bus galima matyti, kaip neva tavo valdomas lėktuvas kyla į orą, daro jame įvairius triukus, netgi sudūžta", - apie muziejui beveik 10 tūkst. litų atsieisiantį skrydžio simuliatorių entuziastingai pasakojo A.Lapinskas.

Kol modernus aparatas dar nesumontuotas, Lietuvos aviacijos muziejus kviečia susipažinti su kitais ne ką mažiau įdomesniais eksponatais.

"Kiekvienam bent kiek besidominčiam Lietuvos istorija turėtų būti smalsu pamatyti pas mus saugomą tikrosios "Lituanicos", kuria per Atlanto vandenyną skrido Steponas Darius ir Stasys Girėnas, kopiją.

Šis ir dabar veikiantis, tik kur kas trumpiau, nei jo pirmtakas - vietoj 2 parų tik 5-6 valandas - ore galintis išsilaikyti lėktuvas, buvo pagamintas Lietuvos kinematografininkams sumanius lakūnų atminimui sukurti filmą "Skrydis per Atlantą", - aprodydamas įspūdingą oranžinės spalvos lėktuvą pasakojo muziejaus direktoriaus pavaduotojas Remigijus Jankauskas.

R.Jankausko veidas plačia šypsena nušvito priėjus prie sraigtasparnio Mi-8 pilotų darbo vietos maketo. "Ne vienas į jį įsilipęs berniūkštis šaukė, kad čia pabūti - tikra jėga. Atsimenu, kaip vienas vaikas sakė, kad ir numirti čia norėtų", - prisiminė R.Jankauskas.

Ne ką prastesni eksponatai puikuojasi ir prie kaimynės Lenkijos dovanos - pirmojo Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-2T.

Čia įkurdintas muziejaus darbuotojų bei Kauno aviacijos gamyklos pastangomis atstatytas aviacijos konstruktoriaus Broniaus Ožkinio "Boruže" pramintas sklandytuvas "BrO-18" bei kitas konstruktoriaus kūrinys, žymusis "BrO-11 Zyle" sklandytuvas.

"Visoje Tarybų Sąjungoje konstruktoriaus B.Ožkinio sukonstruotam mokomajam sklandytuvui "BrO-11 Zyle" nebuvo lygių. Šis sklandytuvas buvo ypatingas tuo, kad juo mokyti skraidyti ne suaugusieji, bet vaikai. Ir ne tik berniukai, bet ir mergaitės", - pasakojo muziejaus senbuvis R.Jankauskas.