Pasak Seimo nario, laiške džiaugiamasi Lietuvos parlamentarų pastangomis užtikrinti geresnę vaikų apsaugą iki jų gimimo. Laišką pasirašė įvairioms frakcijoms priklausantys 19 valstybių Europos Parlamento nariai.

"Europos Sąjungoje besąlygiškai ginama negimusio vaiko gyvybė tik Maltoje, dar 7 valstybėse taikomos išimtys, kai moters gyvybei gresia pavojus, kai yra didelė apsigimimų galimybė arba kai nėštumas yra prievartos pasekmė. Tuo tarpu likusios 19 valstybių, tarp jų ir Lietuva, tik nustato ribą, iki kurios leidžiama nutraukti nėštumą", - sakė V. Tomaševskis.

Spaudos konferencijoje jis taip pat pristatė Seimui atsiųstą Lenkijos visuomeninės federacijos, vienijančios 58 moterų organizacijas, vadovių laišką.

Seimo nario duomenimis, Lenkijoje uždraudus nėštumo nutraukimą padidėjo gimstamumas, triskart sumažėjo mirtingumas, gimsta mažiau negyvų kūdikių, o jaunos motinos savo vaikus palieka net šešiskart rečiau, taip pat sustiprėjo lenkų moralė.

Seimas po pateikimo yra pritaręs grupės parlamentarų pateiktam Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui. Jame konstatuojama, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo moters apvaisinimo, todėl visi klausimai, susiję su gyvybės prenatalinėje fazėje apsauga, turi būti sprendžiami, teikiant prioritetą vaiko prenatalinėje fazėje teisėms. Tai negalioja tik tuomet, kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai bei kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją