Informaciją apie išdužusį naujo pastato stiklą patvirtino ir komplekse įsikūrusios minėtos kavinės direktorė. "Toks įvykis buvo, tačiau išdužęs langas priklauso ne kavinei, o virš jos esančioms patalpoms", - teigė "LivLounge" direktorė Asta Jankauskaitė.
Moters teigimu, jokia įmonė nėra apsaugota nuo panašių įvykių, tad lauko kavinė tikrai veiks ir toliau, jos perkelti kitur kol kas neketinama. "Niekas nėra apsaugotas nuo panašių nelamingų įvykių ne tik lauke, tačiau ir namuose, - šmaikštavo A.Jankauskaitė. - Jei žinotume, kur krisime ir susižeisime, iš anksto pasidėtume pagalvėlę".
Kvartalą "Vilniaus vartai" stačiusios bendrovės "Ranga IV" rinkodaros direktorė Dita Purlienė teigė apie išdužusį didžiulio lango stiklą pirmą kartą išgirdusi iš "15min".
Vėliau pasidomėjusi bendrovei "Ranga IV" priklausančiame pastate įvykusiu incidentu, D.Purlienė teigė, kad priežastys, dėl kurių išdužo stiklas, kol kas tiksliai nežinomos.
"Grūdinant stiklą jame atsiranda įtempimų, dėl kurių labai retais atvejais, be jokios priežasties stiklas tiesiog subyra. Apie tokius atvejus girdėję esame, tačiau mums tai nutiko pirmą kartą", - tikino D.Purlienė. Kiek kitokią informaciją pateikė bendrovės "Hronas", stiklinusios prabangųjį kvartalą, vyriausiasis projektų vadovas Saulius Dzimitravičius. "Vilniaus vartuose" panašių dūžių buvo jau penki, tačiau tokio dydžio stiklas išdužo tik antrą kartą", - teigė S.Dzimitravičius. Anot specialisto, stiklo masė, iš kurios gaminamas stiklas, sudaryta iš įvairių medžiagų. Vienos medžiagos esą turi įtakos vaizdui, kitos yra nematomos, tačiau lemia stiklo įtempimą, dėl pastarųjų jis kartais subyra.
Įvykio metu niekas nenukentėjo. "Jei stiklai nebūtų grūdinti, krisdamas tokio dydžio stiklas žmogų užmuštų. Išdužus grūdintam stiklui jis subyra į šimtus dalelių, todėl maksimalūs sužalojimai gali būti nebent nubrozdinimai", - teigė "Rangos IV" rinkodaros direktorė D.Purlienė. Pastatą eksploatuojanti bendrovė yra jį apdraudusi, tad draudimo bendrovė atlygintų žalą ir nukentėjusiems žmonėms.
Šiuo metu draudimo kompanija atlieka ekspertizę, kurios metu bus nustatytos stiklo subyrėjimo priežastys.
"Ruošiamės užsakyti naują stiklą, tačiau kol kas neaišku, ar šiuos stiklus gaminanti Vokietijos bendrovė sutiks pagaminti tik vieną stiklą. Preliminariais duomenimis, stiklo užsakymo ir įstatymo darbai gali kainuoti daugiau nei 10 tūkst. litų", - teigė "Hrono" vyriausiasis projektų vadovas S.Dzimitravičius.