Pasklidus kalboms, kad už senyvų, tačiau pavydėtinai geros sveikatos žmonių globą kažkam mokami pinigai, jaunesni gyventojai pradėjo domėtis, ar kartais į paslaptingas pinkles neįvelti ir jų giminaičiai. Pasak pareigūnų, mažiausiai 7 šeimos buvo nemaloniai nustebintos. Mat paaiškėjo, kad jų giminaičiai, gimę maždaug 1928-1938 metais, yra pripažinti ypatingai ligotais ir globojamais (aišku, už pinigus). Iš tiesų senukai yra guvūs, sveiki ir gyvena savarankiškai.
Pradėtos galimo jų „globėjo“ paieškos socialinius darbuotojus atvedė į kleboniją. Paaiškėjo, kad visi senukai vienaip ar kitaip kontaktavo su kunigu ir davė jam savo dokumentus.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas kreipėsi į Telšių policijos pareigūnus, prašydamas ištirti Tryškių klebono veiklą. Pareigūnai informuoja, kad „po aplinkybių patikslinimo“ pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, kurio tikslas – išsiaiškinti, ar Tryškių parapijos klebonas vykdo neteisėtus veiksmus. Galimai sukčiaujantis klebonas dar neapklaustas.
Kaip pasakojo K. Trečiokas, senukams kas mėnesį buvo skiriama apie 900 litų pašalpa. Prašymai pašalpoms gauti buvo paduoti dar pernai, tačiau pinigai išmokėti tik už kelis šių metų mėnesius. Žmonėms buvo atidarytos sąskaitos, į kurias ir buvo pervedamos pašalpos, tačiau patys žmonės apie jas nieko nežinojo.
„Globoti“ savo parapijiečius apsiėmęs klebonas, anot administracijos direktoriaus, ko gera, tuos pinigus ir pasisavindavęs. Belieka džiaugtis, kad jis nespėjo nuimti visų sąskaitose buvusių pinigų. Pirminiais duomenimis, savivaldybė patyrė per 4 tūkst. litų nuostolį.
Su klebonu redakcijai trečiadienį susisiekti nepavyko.