A.Bružas DELFI sakė, kad vien Kaune ir Kauno rajone streikai vyksta daugiau nei 50 mokyklų. Jis teigė negalįs pasakyti tikslaus streikuojančių mokyklų skaičiaus, nes ne skaičius svarbiausia, tačiau aiškino, kad jų turėtų būti iki 200.

Pasak A. Bružo, dalis mokyklų dar nespėjo susitvarkyti streikams reikalingų dokumentų, tad prie akcijos prisijungs vėliau. Jis sakė nesistebįs ŠMM pateikiamais streikuojančių mokyklų skaičiais – ši esą ir įspėjamųjų bei terminuotų streikų metu pranešdavo tik apie trečdalį vykstančių streikų. Profsąjungos lyderis džiaugėsi, kad visuomenė palaiko streikuojančius mokytojus.

LŠDPS pirmininko pavaduotojas, atstovas Žemaitijai Eugenijus Jesinas tikino, kad streikuojama apie 250 mokyklų. „Streikas tikrai nemažėja, o plinta“, - sakė E. Jesinas. Vardindamas rajonuose streikuojančių mokyklų skaičius E. Jesinas aiškino, esą ŠMM visada savo pranešimuose apie streikus stengdavosi diskredituoti LŠDPS. Jis neatmetė galimybės, kad kai kurių rajonų švietimo skyriai, bijodami ŠMM, šiai nepraneša apie vykstančius streikus.

R.Žakaitienė: daugiau pinigų nėra

Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė pirmadienį žurnalistams aiškino, kad Vyriausybė būdų problemai spręsti ieškojo tris mėnesius. Pasak jos, jų surasta labai nemažai – jau šiais metais mokytojų atlyginimai didėja mažiausiai 35 proc., taip pat sutarta dėl ilgalaikės darbo apmokėjimo programos.

Artimiausiame Vyriausybės pasitarime ministrė siūlys minėtai programai pritarti. „Tikiuosi, kad tokie garantai nuramins mokytojus, kurie vis dar netiki, kad kažkokie rimti žingsniai bus padaryti“, - aiškino R. Žakaitienė. Pasak jos, šiuo metu daugiau galimybių valstybė neturi. Tačiau ši teigė neatmetanti, jog jei atsirastų papildomų lėšų, mokytojų atlyginimai būtų didinami dar.

Streikuojantys mokytojai šįmet norėtų didesnio, nei numatyta, atlyginimų kėlimo. Jų nuomone, jau šįmet atlyginimai turėtų padidėti 50 proc.

Apie mažus atlyginimus kalba ir universitetų dėstytojai. „Dabar matome, kaip triukšmauja mokytojai, sakydami, kad jų atlyginimai labai maži, neįmanoma normaliai dirbti mokyklose. Kai kurių mūsų docentų atlyginimai mažesni už mokytojų, nors jiems reikalavimai kitokie – turi rašyti pasaulinio lygio straipsnius, vadovėlius“, - pastebi Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof. Romualdas Ginevičius.

DELFI primena, kad nuo LŠDPS atskilusi Rūtos Osipavičiūtės vadovaujama mokytojų profesinė sąjunga praėjusią savaitę susitarė su Vyriausybe dėl ilgalaikės mokytojų atlyginimų didinimo programos . Dokumente numatyta, kad per ateinančius trejus metus mokytojų atlygis iš viso didės 60 proc. Anksčiau jau buvo sutarta, kad nuo šio rugsėjo atlyginimai mokytojams didės 20 proc.

Šiuo metu vidutinis mokytojo atlyginimas yra 2138 Lt neatskaičiuos mokesčių arba maždaug 1637 Lt „į rankas“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją