Praūžus mokslo metų pabaigos šventėms, moksleivių tėvai ieško, kur palikti vaikus darbo dienomis.

Devynerių metų sūnų auginantis vilnietis sako pasistengsiąs ir šiemet nors kelioms savaitėms išsiųsti berniuką į vaikų vasaros stovyklą.

„Didelis galvos skausmas – ką su juo daryt tuos tris mėnesius, kad jie praeitų su kokia nors nauda. Kad jis fiziškai sustiprėtų ir kokių nors naujų patyrimų įgautų, kurių mokykloje nėra“, – aiškino Nidas Toropovas.

Dvi savaitės įprastoje stovykloje Lietuvoje kainuoja per 600, užsienyje – per 1,5 tūkst. litų.

Vaikų laisvalaikio organizatoriai pastebi, kad šiemet vasaros stovyklų paklausa sumažėjo trečdaliu, o vis populiaresnės tampa dienos stovyklos, kuriose vaikai būna nuo ryto iki vakaro. Tai kainuoja 40 litų per dieną.

„Tėvai mažiau leidžia pinigų vaikams į užsienį – tokiam geresniam ugdymui. Bet yra tendencija, kad jiems svarbu tiesiog laikinai atsikratyti vaikų dienos stovyklose, todėl dienos stovyklos jau yra daugiau mažiau išpirktos“, – sako Europos vaikų ir jaunimo laisvalaikio institucijų asociacijos atstovas Valdas Jankauskas.

Mokyklų vadovai taip pat pastebi vis didesnį tėvų norą savo vaikus leisti į dienos stovyklas mokyklose, nors jos bus organizuojamos tik keletą savaičių vasaros pradžioje. Be to, šiemet už tai gali tekti ir primokėti.

„Kaip bus šiemet – ar gausim tą finansavimą, ar ne, dar lig šiolei nežinome, tačiau vasaros stovykla tikrai bus ir vaikai bus užimti. Bandysime ieškoti galbūt kažkokių rėmėjų, kažkiek parems, be abejonės, tėveliai“, – kalbėjo Vilniaus Vyturio pradinės mokyklos direktorė Aušra Drumstienė.

Daugelis savivaldybių dar nepatvirtino finansavimo mokyklų vasaros stovykloms, tačiau bent jau Vilniaus valdžia ketina finansavimą mažinti perpus.