„Moksleivių krepšelių tuštėjimo metas“, „Mokytojo alga – seimūno kanceliarinės išlaidos“, „Mažas krepšelis – mažas protelis“, - skelbta protestuotojų laikomuose plakatuose.

Vieno pedagogo ties tarpukoju pasikabintas varpas turėjo simbolizuoti, kurioje vietoje atsidūrė švietimas. Kalbėjusi viena profsąjungos lyderių Jūratė Voloskevičienė ŠMM kaltino švietimo sistemos genocidu. Tikindama, kad mokytojai ilgiau netvers, politikus ji kvietė keistis vietomis.

„Klasėje 5 adaptuoti, 5 modifikuoti, 5 neprognozuojamo elgesio“, - apie mokinių kontingentą kalbėjo J. Voloskevičienė. Jai antrino Lietuvos šveitimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas, jo pavaduotojas Eugenijus Jesinas.

G.Steponavičius: už lango sunku visiems

Susitikti su protestuotojais išėjęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė prieš pusantrų metų palaikęs dėl atlyginimų pelnytai sukilusius pedagogus. Tačiau, pasak jo, laikai pasikeitė.

„Tačiau ar mes suprantame, kad praėjo pusantrų metų ir šiandien ne dėl ministro, ne dėl Vyriausybės veiksmų, o dėl pasaulinės ekonominės krizės esame valstybė duobėje?“, - retoriškai klausė G. Steponavičius, sulaukęs nepalaikančių šūksnių.

Pedagogams jis patarė pasiklausti, kuriai daliai žmonių atlyginimai šįmet mažėjo privačiame sektoriuje. G. Steponavičius tikino, kad ir jo atlyginimas sumažėjo daugiau nei dvigubai.

Pasak G. Steponavičiaus, visame viešajame sektoriuje Vyriausybės sprendimu atlyginimai iki 2011 m. sumažinti 8 proc., tačiau kai kuriose švietimo įstaigose dėl sumažėjusių krūvių šis mažėjimas galėjo būti didesnis. „Už lango gyvenimas šiandien yra sunkus, ir visa visuomenė kartu sunkumus turime išgyventi“, - kalbėjo švietimo ir mokslo ministras, protestuotojų prašęs supratimo.

Grasina tolesniais protestais

Pasak A. Bružo, ligšiolinis mokytojų atlyginimų kėlimas teleido išlipti iš skurdo, o dabar mokytojus esą vėl norima grąžinti į ankstesnę padėtį.

Protesto dalyvių rezoliucijoje rašoma, kad ŠMM kartu su Vyriausybe priima nutarimus, diskriminuojančius švietimą ir pedagogus kitų sričių ir socialinių grupių atžvilgiu. Esą švietimo srities finansavimas mažinamas ne 8 proc., kaip visiems biudžetininkams, o vidutiniškai 20-24 proc.

Rezoliucijoje rašoma, kad nepamatuotai didinamas moksleivių skaičius klasėse ir mobiliose grupėse, smarkiai sumažinta neformalaus ugdymo valandų. Dėl to esą ne tik mažėja mokytojo atlyginimas, bet žlugdomas ir ugdymo procesas.

Rezoliucijoje pedagogai sako matą vienintelę išeitį – spręsti aktualius ir neatidėliotinas problemas pasitelkus spaudimo priemones. Piketo metu užsiminta apie galimus tolesnius mokytojų protestus.

Beveik dvi valandas protestavę pedagogai išsiskirstė Tarptautinę mokytojo dieną pakviesti į Mišias Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją