Anot pranešimo, miesto valdžios atstovai teigiamai vertino lietuvių įnašą vietos ekonomikai, tačiau kartu pabrėžė, kad miesto senbūviai vis dažniau reiškia susirūpinimą dėl netinkamo kai kurių lietuvių elgesio mieste.
Patys miesto gyventojai irgi skundėsi netinkamu ir nemandagiu Lietuvos piliečių elgesiu.
Jie klausė V.Ušacko, kodėl tiek daug jaunų 18-30 metų žmonių išvyksta iš Lietuvos, kodėl jie nemoka anglų kalbos, kodėl nesilaiko elementarių padorumo ir mandagumo taisyklių - nesisveikina, neišneša šiukšlių, išgėrę vairuoja automobiliu, stato automobilius draudžiamose vietose, triukšmauja vėlai vakare.
Peterbarou policijos vadovai patvirtino, kad dažniausiai pasitaikantys Lietuvos piliečių pažeidimai - vairavimas išgėrus.
Pasak pranešimo, ambasadorius V.Ušackas atsiprašė už netinkamą kai kurių Lietuvos piliečių elgesį bei pažadėjo savo viešuose pasisakymuose ir susitikimuose su vietos lietuviais atkreipti jų dėmesį į būtinumą gerbti vietines tradicijas, būti mandagiems ir laikytis įstatymų.
V.Ušackas sakė, kad, jo nuomone, dauguma Lietuvos piliečių, būdami Anglijoje, pramoks anglų kalbos, įgys darbinių įgūdžių, užmegs ryšius su vietos gyventojais, prisidės prie vietos ekonomikos kilimo.
Kartu jis išreiškė viltį, kad dauguma lietuvių ilgainiui sugrįš į Lietuvą, su savimi atsiveždami laisvos rinkos, demokratinių ir bendruomeninių tradicijų patirtį bei stiprins draugystės ryšius tarp dviejų valstybių.
Vėliau vykusiuose susitikimuose su lietuviais Peterbarou ir Notingeme V.Ušackas atkreipė jų dėmesį, kad ir pavienių Lietuvos piliečių elgesys Anglijoje kuria visos Lietuvos valstybės įvaizdį anglų akyse.