Kaip DELFI sakė R. Šalaševičiūtė, apie pusantros valandos trukusiame pokalbyje aptartos lietuvių vaikų Airijoje patiriamos bėdos. Iš pradžių ambasadorius manė, kad tokių problemų nėra ir nenorėjo tikėti, mat Airijoje tvirta, užtikrintai veikianti švietimo sistema. Jis buvo nustebęs, nes iki šiol niekas apie tai nekalbėjo ir problemų nekėlė.

„Yra daug mokyklų pozityviai žiūrinčių į emigrantų vaikus. Įvardijau, kad minėtos problemos ryškios didžiuosiuose miestuose, ypač Dubline“, - pasakojo kontrolierė.

Jau kitą savaitę planuojama parengti raštą Airijos mokyklų bendruomenėms, kuriame bus prašoma iš Lietuvos atvykusiam ir priprasti nespėjusiam vaikui leisti kalbėti lietuviškai su kitais vaikais pertraukų metu ir po pamokų. Taip siekiama, kad vaikas jaustųsi saugesnis ir nejaustų diskomforto netekęs namų ir draugų Lietuvoje.

Ambasadorius pažadėjo bendradarbiauti su Vaiko teisių apsaugos kontrolierius įstaiga ir tarpininkauti sprendžiant problemas Airijoje.

Su ambasadoriumi aptarta ir Lietuvos kultūrinių renginių Airijoje galimybė bei smurtas lietuvių emigrantų šeimose. Lietuvos spaudoje bus skatinama pranešti apie smurto šeimoje atvejus, kad vaikas jaustųsi saugiau. Taip pat planuojama susitikti ir kalbėti su lietuvių ir airių moksleiviais. Kontrolierė tikisi, kad ėmusis šių veiksmų situacija turėtų pasikeisti.

D. Denhamas ir R. Šalaševičiūtė sutiko, kad gerai, jog apie problemą sužinoma jai dar neįsisenėjus ir ji sprendžiama bendrai.

Problema susidomėjo ir Airijos spauda. Apie lietuvių vaikų problemas ir ką daryti, kad jie jaustųsi saugiau, bus kalbama per Airijos radiją, šia tema domėjosi vienas Airijos dienraštis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją