„Nieko bendra neturi imunitetas su šitais veiksmais, kurie atlikti Seime. Dėl imuniteto nesitikėjau (tokios eigos – DELFI), aš visą laiką galvojau, kad mes ateiname bet kokį darbą dirbti Lietuvai ir tarnauti Lietuvos žmonėmis“, - teigė A. Butkevičius, po to, kai Seimo plenarinių posėdžių salėje įvyko pirminis mūšis dėl Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės svarstymo.
„Čia tik jie („darbiečiai“ - DELFI) gali atsakyti į šitą klausimą“, - paklaustas apie biudžeto ir imuniteto klausimų susijimą arba atsietumą sakė socialdemokratų vadovas.
Kaip žinoma, posėdžio pirmininkas Vydas Gedvilas padarė pertrauką, nes laikinosios komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Andrius Mazuronis pateikė rezoliucijos dėl trijų Seimo narių neliečiamybės pataisą. Konservatoriai sako, kad pataisa nėra statutinė, nes ji neregistruota. Jų teigimu, tokia pataisa gali būti svarstoma tik tolesnėje rezoliucijos svarstymo stadijoje. Dėl to susirinko Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Klausiamas dėl biudžeto, kurį palaikė opozicija – konservatoriai ir liberalai, bet ne Darbo partija, A. Butkevičius aiškino, kad jam toks balsavimas buvo staigmena.
„Čia ir buvo didžiausia staigmena, kad paklausus ministrų jie aiškina, jog jie neturėjo šitos informacijos, bet įėję į salę gavo šitokį frakcijos pavedimą“, - teigė premjeras.
„Jūs nepergyvenkite, viskas bus gerai, emocijos apsiramins ir pradės veikti protas – ketvirtadienį biudžetui bus pritarta“, - sakė A. Butkevičius.
Paprašytas paaiškinti, kodėl „darbiečiai“, jo nuomone, gali nepalaikyti koalicijos dėl biudžeto, A. Butkevičius siūlė viso šito klausti pačių „darbiečių“.
„Jūs nueikite jų ir paklauskite, kodėl jūs manęs klausiate?! Aš dar neturėjau su jais pokalbio. Šiandien vakare turėsiu pokalbį ir paaiškinsiu, - piktinosi politikas.
Premjeras sakė nenorįs spėlioti, kodėl Darbo partijos politikai nepalaiko koalicijos partnerių.
Klausiamas, ar toks pokalbis su Darbo partijos lyderiais neturėjo įvykti prieš balsavimą dėl biudžeto Seime, A. Butlkevičius teigė, jog pokalbis būtų įvykęs ryte, jeigu Darbo partija „būtų aiškiai išsakiusi mintis“.
„Matote, jeigu būtų aiškiai išsakę mintis, tai pokalbis būtų įvykęs nors ir naktį“, - teigė A. Butkevičius.