Tokią poziciją BNS išsakė VMI atstovas spaudai Darius Buta, paklaustas, ar VMI ketina kokia nors forma perduoti informaciją Seimui apie neteisėtu praturtėjimu įtariamus politikus.

Ketvirtadienį pateikti informaciją apie tiriamus Seimo narius VMI paprašė Seimo vadovė Irena Degutienė, taip pat Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

"Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad tokia galimybė ir būdai, kaip pateikti informaciją Lietuvos Respublikos Seimui, nepažeidžiant LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, nebuvo svarstyti", - teigiama D.Butos atsiųstame atsakyme.

Pasak jo, VMI šiuo metu negali viešai teikti informacijos apie tiriamus asmenis, nes "Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Mokesčių inspekcijai pateiktas nurodymas draudžia atskleisti informaciją, ar konkretus asmuo yra tiriamas".

"Šiuo metu teisme aiškinamės, ar šis nurodymas galioja tik dėl vykstančių kontrolės procedūrų, ar apima ir jau baigtus patikrinimus. Nuo platesnių komentarų dėl to susilaikome", - rašoma VMI atstovo atsakyme.

A.Kubilius: VMI turėtų informuoti Seimą, kurie parlamentarai neteisėtai praturtėjo

Andrius Kubilius
Premjeras Andrius Kubilius sveikintinu dalyku laiko Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) aiškinimąsi, kurie politikai ir valstybės pareigūnai neteisėtai praturtėjo. Tačiau VMI, premjero manymu, turėtų informuoti Seimą, kurie parlamentarai tuo įtariami, kad šešėlis nekristų ant visų Seimo narių.

"Mūsų labai svarbi nuostata, kurią įgyvendiname kartu su Prezidente - kad tarp valstybės tarnybos, valstybės politikos veikiančių asmenų nebūtų asmenų, įtariamų neteisėtu praturtėjimu. Ir štai tie tyrimo rezultatai, bent jau skaitmeniškai, tampa žinomi, ir tai gerai. O toliau, aš manau, turėtų ir pati Mokesčių inspekcija, pasakiusi tokius duomenis, informuoti bent jau Seimo etikos ir procedūrų komisiją ar Seimo vadovybę, kuriuos Seimo narius tai liečia, kad neliktų kaboti toks neaiškus šešėlis ant visų Seimo narių" , - ketvirtadienio rytą „Žinių radijui" sakė premjeras.

Premjeras išreiškė viltį, kad dabartinis neapibrėžtumas ilgai neliks neišspręstas.

"Gal ir Seimo vadovybė pagalvos, pasirūpins, kaip iš tikrųjų tą aiškumą turėti kuo didesnį ir kuo greičiausiai" , - sakė A. Kubilius.

I.Degutienė tikisis spartaus tyrimo

Irena Degutienė
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad pradėti tyrimai dėl galimai neteisėto politikų ir valstybės tarnautojų praturtėjimo bus vykdomi kaip įmanoma sparčiau.

"Sveikinu Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kitų institucijų pastangas ir darbą šioje srityje. Tačiau, kaip parlamento vadovė, norėčiau atkreipti dėmesį, kad, kalbant apibendrintai apie "dalį Seimo narių", yra metamas šešėlis visam Seimui. O artėjant rinkimams yra itin svarbu, kad žmonės gautų kuo daugiau tikslesnės ir išsamesnės informacijos apie kandidatus į Seimo narius. Nes tik tokiu būdu jie turi galimybę atsakingai išreikšti savo valią", - sako I. Degutienė.

Todėl Seimo Pirmininkė pabrėžia, kad atsakingos teisėsaugos institucijos turėtų kuo operatyviau vykdyti pradėtus tyrimus.

"Manau, kad, siekiant kuo didesnio aiškumo visuomenei, tyrimai dėl neteisėto politikų ir valstybės tarnautojų praturtėjimo turėtų būti vykdomi kaip įmanoma skubiau", - teigia I. Degutienė.

Seimo komisijos pirmininkas prašo informacijos

Algimantas Salamakinas
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas prašo informacijos dėl galimai neteisėto Seimo narių praturtėjimo.

"Šiandien Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydamas nurodyti, kurie Seimo nariai yra įtariami dėl galimai neteisėto praturtėjimo", - rašoma Seimo komisijų biuro ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Trečiadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Modestas Kaseliauskas sakė, jog tarp 160 asmenų, kurie įtariami neteisėtai praturtėję, yra ir politikų. Jis neįvardijo tikslaus politikų skaičiaus, kurie yra VMI akiratyje, tačiau teigė, jog tai yra ir Seime, ir savivaldos institucijose dirbantys politikai.

VMI vadovo Modesto Kaseliausko teigimu, jog inspekcija turi medžiagos apie 160 asmenų, įtariamų neteisėtu praturtėjimu. Tarp jų esama ir Seimo narių, ir savivaldos lygio politikų, primena ELTA.

"Per pusantrų metų VMI yra perdavusi medžiagų dėl 160 asmenų, įtariamų neteisėtu praturtėjimu (...) - taip, yra ir parlamentarų, ir savivaldos lygio politikų", - trečiadienį po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite sakė VMI vadovas.

M. Kaseliauskas tikslaus jų skaičiaus neįvardijo, tačiau užsiminė, jog jie sudaro "tarp fizinių 5 proc. pagal skaičių ir 7 proc. pagal priskaičiuotas sumas".

"Pavyzdžių yra įvairiausių, bet tikrai nenorėčiau nukrypti į detales", - sakė jis.

Generalinis prokuroras Darius Valys pažymėjo, jog tikslesni duomenys nebus atskleisti, nes "mes čia tikrai negalime leistis į personų detalizavimą".

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (78)