Tiesa, prieš viską matančius ir žinančius vaikus A.Greitai apsidraudė: „Aš rusiškai nesikeikiu niekada. Mano kuriami personažai kartais nusikeikia, bet kuriamos laidos skirtos ne tokiai auditorijai kaip jūsų“, – sakė jis.
A.Greitai – autoritetas
Moterų klubo „Šiaulietė“ pirmininkė Irena Kubilienė sakė, kad pirmojo renginio temą padiktavo vaikų mamos ir močiutės: „Jos nusprendė, kad keiksmažodžiai vaikų lūpose yra aktuali problema.“
Algis Greitai pasirinktas nepaisant jo į eterį paleistų keiksmų: „Algis vaikams yra autoritetas. Norėjosi tokio žmogaus, kuriuo vaikai patikėtų. Jei pakviestume labai „teisingą“ lektorių, vaikai gali nepatikėti. Algis su vaikais kalba jų kalba. Jis toks tikras – tikiuosi, bent vieną kitą vaiką paveiks“, – sakė I.Kubilienė.
Su šou žvaigžde vaikus kalbino Šiaulių universiteto dėstytoja Rūta Stankuvienė. Keiksmų ištakomis besidominti moteris pasakojo vaikams, kad žmonės keikiasi tiek, kiek egzistuoja žmonija: „Skiriasi tik keiksmų kultūra. Mūsų keiksmažodžiai susiję su dievais, gamta, o kalėjimų kultūros keiksmai sukasi apie seksualinius, lytinius dalykus.“
A.Greitai papasakojo apie kalėjimų kultūros kilmę: „Yra tokia šalis Rusija, kurioje daug puikių rašytojų, kompozitorių ir kitų kūrėjų. Tačiau prieš 100 metų Rusiją ištiko nelaimė – valdžią užgrobė nusikaltėliai ir gimė kalėjimo kultūra.“ „keikiuosi tik lietuviškai”
Vėliau Algis Greitai atsakė į vaikų klausimus.
– Ar aš keikiuosi? Žinoma, bet tik lietuviškai, tyliai. Dažniausiai lietuviški keiksmai yra gražūs, tik reikia vengti šiurkščiausių, pavyzdžiui, iš „š“ raidės.
– Ar Skaiva man patinka? Taip, Skaiva man patinka. Ar Skaiva keikiasi? Kartais – labai tyliai.
– Rusiškai aš nesikeikiu niekada.
– Koks keiksmas man gražiausias? Pastaruoju metu – „paksius“.
– Žodis „blyn“ yra ne keiksmažodis. Tai ištiktukas.
– Man yra 36 metai.
– Kodėl nevedęs? Na... buvau vedęs, išsiskyriau... Bet vesiu vėl.
Susirinkusiems pradinukams televizijos žvaigždė palinkėjo būti pirmąja karta, kuri išsivaduos iš kalėjimo kultūros keiksmažodžių. R.Stankuvienė patarė būti išradingesniems ir sunkiais momentais patiems kurti keiksmažodžius: „Kad tavo priešpiečius suvalgytų...“