Programą atliko 27 kariai – pėstininkai, lakūnai ir jūreiviai. Jie reprezentavo visas trejas šalies karines pajėgas.
Garbės sargybos kuopos vado pavaduotojas vyresnysis leitenantas Egidijus Čiūtas DELFI pasakojo, kad atliekant defilė labai svarbu ritmiškumas ir tarpusavio koordinacija. Pasak jo, kariai treniruojasi kasdien po keturias valandas.
Tokias parodomąsias programas turi daugumos šalių garbės sargybos, tačiau skiriasi jų specifika – vieni orientuojasi į žygiavimą, kiti – į ginklų mėtymą, vienos šalyse defilė atlieka šauktiniai, kitose – profesionalūs kariai. Kitų Baltijos kraštų – Latvijos ir Estijos - kariai defilė neatlieka.
Kiekvienais metais kuriama vis nauja defilė programa – iš naujų privalomosios karo tarnybos šauktinių paskiriama defilė grupė. Jiems programas kuriant talkina žonglierius ir choreografas. Šiųmetė programa kurta mėnesį, nors įprastai tai užtrunka dvigubai ilgiau.
Ištiestą ginklą laiko be atramos
Šįmet ir užpraėjusiais metais defilė programą kūręs profesionalus Maskvos cirko artistas Vladas Šeršniovas įsitikinęs, kad kariai verti patekti į Lietuvos rekordų knygą.
Pasak jo, kariai defilė atlieka žygiuodami keisdami kryptį, pasisukdami. Jie turi beveik nejudindami rankos tvirtai laikyti ištiestą ginklą. Tam reikia treniruoti rankų raumenis.
Tuo tarpu tą pačią programą atlikdami anglų ir švedų kariai naudoja ginklų atramas – ant rankos stovintis ginklas atremiamas į petį. V. Šernšniovas teigė, kad be lietuvių niekas daugiau neatlieka masinio ginklo persukimo ir permetimo.
Jo manymu, rekordui reikėtų defilė dalyvaujančių karių skaičių padidinti iki 30. Jo žiniomis, toks rekordas nėra registruotas ir Gineso rekordų knygoje. Anksčiau kariai į defilė yra įtraukę ginklo permetimo koja per galvą pratimą.
„Čia ne man reikalinga, tai būtų garbė kariuomenei ir Lietuvai“, - apie rekordo siekimą kalbėjo jis. Anot pašnekovo, dirbant po aštuonias valandas per dieną, defilė parengti įmanoma per dvi tris savaites.
Lietuvos rekordus registruojančios agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis DELFI sakė, kad rekordą įregistruoti įmanoma kaip masiškiausią defilė atlikimą.