Moderni Seimo posėdžių salė išsiskiria naujausia elektronine įranga ir daugybe langų į Vilniaus senamiestį.

Ekspremjeras Algirdas Mykolas Brazauskas teigia, kad naujoji salė jam paliko gerą įspūdį, bet, pasak jo, vitrinos gali blaškyti parlamentarų dėmesį: „Rodos, kad tai šiek tiek kitokios paskirties objektas“.

Parlamentarai pirmadienį taip pat atsisveikino su Kovo 11-osios Seimo posėdžių sale - gyva Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės istorija.

Visų Seimo kadencijų narys, Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas pabrėžė, kad visoje Lietuvoje nėra kitos tokios salės, kuri per paskutinįjį dvidešimtmetį būtų tiek daug regėjusi ir išgyvenusi, kur būta tiek svarbių istorinių įvykių. Jis neabejoja, kad visoms kadencijoms, visoms kartoms, visiems laikams ši salė ir liks Kovo 11-osios sale.

"1990 metų kovo 11-ąją šioje salėje Aukščiausioji Taryba priėmė Aktą dėl Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atstatymo. Per 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius Posėdžių salė, kaip ir visi Seimo rūmai, ir sutelkė mus, ir skiepijo mums viltį, ir tikrino, tvirtino mūsų ryžtą", sakoma Seimo spaudos tarnybos pranešime.

1992 metų rudenį šioje salėje buvo aprobuota, o spalio 25-ąją Tautos referendumu priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Gerą dešimtmetį, iki pat 2004-jų gegužės čia vyko itin svarbios diskusijos dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO. Kovo 11-osios salėje inauguruoti visi Lietuvos Respublikos prezidentai.

Iš šios tribūnos kalbėjo pasaulio aukščiausieji, karaliai, prezidentai, premjerai, parlamentų ir tarpparlamentinių institucijų vadovai. Šioje salėje šimtai Seimo narių, teisėjų, ministrų, kitų pareigūnų prisiekė Lietuvos Respublikai.

Pasak Č. Juršėno, kai kas čia neteko parlamentaro mandato. "Ši salė pirmosios ir, duokdie, paskutinės prezidento apkaltos liudininkė", - sakė visų Seimo kadencijų narys.

Istorinėje posėdžių salėje Seimo nariai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją