Viceministras pateikė parlamentarams statistiką, susijusią su jau atliktomis ir būsimomis apklausomis. Pasak jo, apklausos parodė, kad naujų savivaldybių steigimas sukėlė dalies žmonių pasipriešinimą ar net abejingumą.

Pasak R. Čiupailos, prieš pradedant administracinę teritorinę reformą pirmiausiai reikia sužinoti bendruomenės nuomonę, kuri turi patariamąjį balsą.

Posėdžio metu konstatuota, kad apklausos rengiamos įgyvendinant jau galiojančius teisės aktus. Tačiau, anot Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Jono Jagmino, "apklausas reikia organizuoti ten, kur viskas aišku ir yra bendruomenės pritarimas".

Šiuo metu Lietuvoje rengiamos apklausos įvairiuose šalies rajonuose. Jų metu siekiama išsiaiškinti, ar gyventojai pritaria 12 naujų savivaldybių įsteigimui.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija yra pareiškusi, jog nepritaria iniciatyvoms steigti naujas savivaldybes ar keisti jų teritorijų ribas.

A.Paulauskas: Vyriausybė nemoka geografijos

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) surengtos apklausos dėl naujų savivaldybių steigimo, Seimo Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos nuomone, parodė, kad Vyriausybė visiškai nepasirengusi savivaldos reformai arba nemoka Lietuvos geografijos.

Pasak Naujosios sąjungos (socialliberalų) pirmininko Seimo nario Artūro Paulausko, noras steigti arba naikinti savivaldybes politikams paprastai kyla prieš rinkimus, siekiant padidinti savo partijos populiarumą, nepagrįstai sužadinant žmonių lūkesčius, bet neįvertinus realių poreikių ir ekonominių galimybių.

Salantų savivaldybės atkūrimo iniciatyvinės grupės pirmininko pavaduotojo Romualdo Jonausko teigimu, iš miestelio žmonių, kurie siekė atkurti Salantų savivaldybę buvusio Salantų rajono ir valsčiaus ribose, buvo pasityčiota siūlant dirbtinai prijungti net prie Palangos ar Kretingos esančius kaimus. "Aišku, tokių kaimų žmonės balsavo prieš, nutolindami salantiškių viltis atkurti savivaldą", - trečiadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Jonauskas.

Kauno rajono savivaldybės tarybos nario, socialliberalo Artūro Orlausko teigimu "susidaro įspūdis, kad Vyriausybė neturi specialistų, mokančių naudotis žemėlapiu, arba tie "ekspertai", kurie planavo reformas Kauno rajone, iš geografijos turėjo riebų dvejetą, nes kitaip negalima paaiškinti bandymo prie pat Kauno esantį Raudondvarį prijungti prie Vilkijos, o susidariusį Kulautuvos anklavą palikti Kaunui".

Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos seniūno A. Paulausko teigimu, Gedimino Kirkilo Vyriausybės požiūrį į reformą parodo Socialdemokratų partijos prezidiumo spalio mėnesio sprendimas nepritarti naujų savivaldybių steigimui ir jų teritorijų ribų keitimui. "Kairė nežino, ką daro dešinė, ar tai bandymas imituoti administracinę reformą?" - svarstė jis.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją