„Gali būti, kad jiems ten iš Seimo viskas atrodo kiek kitaip, nei iš tikrųjų yra čia, Vilniaus savivaldybės taryboje“. „Partijų vadai neįsivaizduoja realios situacijos“. Taip DELFI kalbėjo pavardžių prašę neminėti „dešinieji“ Vilniaus politikai.
Kliūtis – A.Zuokas
Mažiausiais tikėtinas sostinės savivaldybės taryboje yra LRLS frakcijos ir buvusio mero A. Zuoko vadovaujamų liberalcentristų bendradarbiavimas.
„Frakcija yra pasiruošusi svarstyti visus kitų politinių jėgų pasiūlymus, kuriais siekiama užtikrinti veiksmingą Vilniaus miesto socialinę, ūkinę bei kultūrinę raidą ir efektyvią Vilniaus miesto savivaldybės veiklą, - teigiama viename iš anksčiau išplatintų LRLS frakcijos pranešimų. - Tačiau Liberalų sąjūdis ir toliau kategoriškai pasisako prieš „abonentinę“ politiką, kurios niekaip negali atsisakyti Liberalų ir centro sąjungos lyderis. Mes nematome galimybės bendradarbiauti su šia partija, kol ji nesugebės principingai įvertinti daugelio ankstesnėse kadencijose priimtų sprendimų, nesvarbu, kokį spaudimą mums bedarytų kitos politinės ir verslo grupės bei su jomis susijusi „rubikoninė“ žiniasklaida".
Antradienį LRLS lyderis E. Masiulis atvirai pavadino A. Zuoką pagrindine kliūtimi formuojant dešiniųjų bloką Vilniuje. “Pagrindinė kliūtis buriant naują daugumą išlieka žmogus, stovintis šalia manęs”, - po trijų partijų vadovų susitikimo pareiškė LRLS vadovas.
A.Zuokas pakartojo neatmetąs galimybės, prireikus, pasitraukti iš sostinės tarybos dar iki rudenį planuojamų Seimo rinkimų, kuriuose ketina dalyvauti ir siekti premjero posto: “Jeigu bus tokia sąlyga (formuojant koaliciją – DELFI), pasitaręs su partijos kolegomis ir sužinojęs miestiečių valią, aš galėčiau su tuo sutikti”.
Kas užimtų mero postą?
Manoma, kad opozicinėms frakcijoms niekaip nepavyksta suformuoti naujos valdančiosios daugumos Vilniaus taryboje dar ir dėl to, kad jos neturi aiškaus lyderio, kuris galėtų užimti mero postą.
A. Zuokas antradienį pareiškė, kad į šį postą tikrai nepretenduojąs, Liberalų sąjūdis tokių ambicijų taip pat neturi.
Konservatoriai įsitikinę, kad mero kandidatūrą turėtų siūlyti jie. “Tai galėtų būti ir frakcijos seniūnas Kęstutis Masiulis, ir buvę ministrai Stasys Šedbaras arba Raimundas Alekna”, - vardijo TS lyderis A. Kubilius.
TS frakcija Vilniaus taryboje turi 10, LiCS – 9, LRLS – 4 balsus. Susiformavęs šių trijų frakcijų blokas turėtų 23 vietas taryboje – per mažai, kad užimtų valdžią. Todėl partijų lyderiai ketina kalbėtis su socialdemokratų (LSDP) pirmininku premjeru Gediminu Kirkilu dėl LSDP frakcijos Vilniaus taryboje prisijungimo prie formuojamos naujos valdančiosios daugumos.
„Kodėl turime tenkintis vicemero postu? Gal galime peržaisti kitaip ir turėti merą? Net ir penki vicemerai neatstotų vieno mero“, - paskutiniame LSDP Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje yra pareiškusi partijos pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė.