„Galutinis sprendimas – laikinai sustabdyti LSDP frakcijos dalyvavimą koalicijoje iki artimiausio Vilniaus skyriaus tarybos posėdžio“, - pirmadienį žurnalistams sakė LSDP Vilniaus skyriaus lyderis ir frakcijos sostinės taryboje seniūnas Romas Adomavičius.

LSDP vadovas premjeras Gediminas Kirkilas savo ruožtu pridūrė, kad socialdemokratai sieks sostinės mero posto, o laikinas socialdemokratų veiklos valdančiojoje sostinės koalicijoje stabdymas faktiškai reiškia pasitraukimą iš jos. Anot G. Kirkilo, tik dėl formalių partijos statuto reikalavimų kol kas priimtas sprendimas laikinai suspenduoti dalyvavimą koalicijoje. Tačiau realiai, pasak premjero, tai yra ne kas kita, kaip pasitraukimas iš koalicijos, kurią socialdemokratai iki šiol sostinėje sudarė su „Tvarkos ir teisingumo“, Lenkų rinkimų akcijos frakcijomis ir Nepriklausomos frakcijos atstovais.

„Mes galvojame, kad tik socialdemokratai šioje krizinėje situacijoje gali imtis šios atsakomybės“,- pirmadienį po LSDP prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė G. Kirkilas.

G.Kirkilas bendradarbiavimo su „tvarkiečiais“ neįsivaizduoja

Kada bus rengiamas partijos Vilniaus skyriaus tarybos posėdis R. Adomavičius teigė kol kas negalįs pasakyti, užsiminė, kad „tikrai ne šią savaitę“.

Pasak jo, taip pat nuspręsta derybinei grupei „konsultuotis su įvairių partijų frakcijomis dėl efektyvesnio partijos atstovų dalyvavimo miesto valdyme“.

„Tai reiškia, kad mes iš esmės pradedame nuo nulio. Grįžtame į praėjusių metų balandį“, - sakė R. Adomavičius.

LSDP vadovas G. Kirkilas ir LSDP Vilniaus skyriaus lyderis R. Adomavičius kiek skirtingai pirmadienį kalbėjo apie galimą tolesnį bendradarbiavimą su į korupcijos skandalą įsivėlusiais Rolando Pakso vadovaujamais „tvarkiečiais“.

Paklaustas, ar įmanomas socialdemokratų tolesnis bendradarbiavimas su iki šiol koalicijos partnere buvusia „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Vilniuje, premjeras G. Kirkilas buvo kategoriškas: „Aš manau, kad jis (bendradarbiavimas – DELFI) – neįmanomas. (...) „Tvarkos ir teisingumo“ partija visiškai nesugeba valdyti miesto. Tai yra neatleistina sostinei. Projektai stovi, sprendimai nepriimami, tai reikia imtis atsakomybės“.

R. Adomavičius savo ruožtu buvo aptakesnis, teigdamas, jog derybos dėl Vilniaus miesto valdymo vyks su visomis partijomis ir įmanomi visokie variantai.

Intensyvios derybos dėl galimos naujos daugumos formavimo – jau prasidėjusios.

R. Adomavičius teigė, jog kol kas apie galimas kandidatūras į mero postą esą anksti kalbėti, tačiau patys socialdemokratai neoficialiai teigia, kad jų kandidatas į siekiamą mero postą – būtent R. Adomavičius.

Pasak R. Adomavičiaus, nors „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas meras Juozas Imbrasas dar praėjusią savaitę žadėjo kalbėtis su kitomis frakcijomis, tačiau su socialdemokratais „tvarkiečiai“ kalbėtis kol kas nepanoro.

„Mes dar neturėjome garbės pasikalbėti po praėjusios savaitės įvykių su „Tvarka ir teisingumu“. Nors meras garsiai praėjusią savaitę pareiškė, kad jis kalbėsis, tačiau su mumis ir su manim, kaip su vienos iš valdančiųjų frakcijų seniūnu dar nesikalbėjo. (...) E. Lementausko pasitraukimo (iš vicemero pareigų – DELFI) neužtenka. Turi įvykti rimti pokyčiai, principiniai pokyčiai pozicijose, įtakos sferose, turi visiškai kitais metodais pradėti dirbti taryba. Mes žinome, kaip tai turėtų vykti“, - kalbėjo R. Adomavičius.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas praėjusį penktadienį patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą ir dėl konservatoriaus Vido Urbonavičiaus papirkimo mėnesiui leido suimti Vilniaus vicemerą, Rolando Pakso vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ narį Evaldą Lementauską bei tarybos narį Gintarą Kazaką.

E. Lementauskas ir G. Kazakas buvo sulaikyti praėjusio trečiadienį vakare, jiems bei miesto tarybos nariui Audriui Butkevičiui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. DELFI žiniomis, STT ir Vilniaus apygardos prokuratūra tiria ne mažiau kaip tris nusikalstamos veikos epizodus.

Vienas iš epizodų - opozicinės „Tėvynės sąjungos" frakcijos nario Vido Urbonavičiaus papirkimas. Spėjama, kad konservatoriui buvo siūlomas kyšis už tai, kad šis pereitų į Nepriklausomą frakciją ir prisijungtų prie valdančiųjų. Svarstoma, jog tarybos narys galėjo apie tai informuoti teisėsaugininkus.

A.Butkevičiaus pavardė figūruoja tik viename epizode, todėl jo prokuratūra neprašo suimti, jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti be pareigūnų žinios.

Kyšininkavimu įtariamas Vilniaus miesto vicemeras E. Lementauskas pirmadienį pasitraukė iš posto. Valdančioji partija “Tvarka ir teisingumas” (TT) merui Juozui Imbrasui žada ieškoti kito pavaduotojo bei tikisi išsaugoti valdančiąją koaliciją sostinės taryboje su socialdemokratais ir Lenkų rinkimų akcija.

TT prezidiumas pirmadienį nusprendė laikinai sustabdyti E. Lementausko, bei kitų dviejų įtariamųjų - Audriaus Butkevičiaus ir Gintaro Kazako įgaliojimus partijoje.

Prezidiumas taip pat rekomendavo TT frakcijai Vilniaus taryboje laikinai sustabdyti E. Lementausko įgaliojimus frakcijoje ir išsirinkti naują seniūną

A.Butkevičius ir E.Lementauskas praėjusiais metais išrinkti į Vilniaus miesto tarybą pagal partijos "Tvarka ir teisingumas" sąrašą. G. Kazakas į Vilniaus miesto taryba pateko taip pat kartu su partija „Tvarka ir teisingumas", tačiau šiemet atsiskyrė nuo „tvarkiečių" ir dar su trim tarybos nariais įkūrė Nepriklausomą frakciją, tapo jos seniūnu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją