Klaipėdos m. meras R.Taraškevičius, Klaipėdos apskrities viršininkė V.Lukošienė kartu su krantinėmis įsipareigojo leisti privačiai bendrovei naudotis ir po krantinių rekonstrukcijos sukurta infrastruktūra. Šiuo metu atliekama 55 mln. litų vertės šių krantinių rekonstrukcija už ES, Vyriausybės ir Klaipėdos m. savivaldybės lėšas.
Generalinė prokuratūra į teismą kreipėsi išnagrinėjusi Tėvynės sąjungos frakcijos Klaipėdos m. savivaldybės taryboje prašymą. Generalinė prokuratūra nustatė, kad įstatymai draudžia merams perdavinėti savivaldybei priklausantį turtą be savivaldybės tarybos leidimo. Šiuo atveju Danės upės krantinių perdavimo klausimas buvo sprendžiamas be savivaldybės tarybos žinios ir sutikimo.
Generalinė prokuratūra taip pat nustatė, kad savivaldybių turtas panaudos pagrindais negali būti perduotas pelno siekiančioms privačioms įmonėms, todėl minėtu sandoriu pažeistas ne tik Vietos savivaldos įstatymas, bet ir Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas.
Krantinių perdavimas privačiai įmonei buvo atliktas nuslepiant tai ne tik nuo savivaldybės tarybos, bet ir nuo visuomenės. Klaipėdos m. meras R.Taraškevičius po atitinkamo Tėvynės sąjungos frakcijos kreipimosi viešai neigė tokio krantinių perdavimo faktą.
Iki krantinių perdavimo AB „Klaipėdos laivų remontui“ pinigai už mažųjų laivelių, jachtų laikymą prie Danės krantinių patekdavo į savivaldybės biudžetą. Po Klaipėdos mero pasirašytos sutarties šie pinigai atitenka minėtai privačiai įmonei.
AB „Klaipėdos laivų remontas“ aptariamų įvykių metu samdė Klaipėdos miesto mero R.Taraškevičiaus valdomą statybos firmą UAB „Klaipėdos monolitas“, kad ji atliktų šalia minėtų Danės krantinių esančių AB „Klaipėdos laivų remonto“ pastatų rekonstrukciją.