Specialistų teigimu, tai yra vadinamasis užslėptas nepakantumas – kai žmogus mano ir tvirtina esąs tolerantiškas, tačiau iš tiesų palaiko įvairias stereotipines nuostatas ir vengia bet kokių kontaktų su kitokiais žmonėmis nei jis.

Pasak Vilniaus universiteto Socialinių mokslų daktarės Rūtos Žiliukaitės, netolerantiškų žmonių Lietuvoje, ko gero, yra daugiau nei sakosi esą.

„Europos Sąjungos mastu atlikti tyrimai nustatė, kad Lietuvos gyventojų tolerancijos lygis yra kur kas žemesnis nei Europos Sąjungos vidurkis. Lietuvoje netgi pastebima tendencija, kad visuomenės pagarba tam tikroms socialinėms grupėms, tokioms kaip romai ar homoseksualai ne didėja, o atvirkščiai - vis mažėja“, – pastebi R. Žiliukaitė.

Vyrai pripažįsta esą netolerantiški dažniau negu moterys (atitinkamai 7 ir 3 proc. apklaustųjų), bedarbiai – dažniau nei specialistai (atitinkamai 11 proc. ir 0 proc.), o kaimų ir miestelių gyventojai – dažniau nei vilniečiai (atitinkamai vidutiniškai 5 proc. ir 2 proc.).

Tuo tarpu beveik 80 proc. apklaustųjų tvirtino esą tolerantiški, tačiau dauguma jų nesutiktų nei dirbti, nei bendrauti su „kitokiais“.

Apklausoje, kuri buvo atlikta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaujančios Europos Bendrijų iniciatyvai „Equal“, užsakymu, dalyvavo per 1000 šalies gyventojų, vyresnių nei 18 metų, gyvenančių tiek didžiuosiuose, tiek mažesniuose šalies miestuose bei kaimuose.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją