Kaip žurnalistams sakė komisijos pirmininkas konservatorių-krikdemų atstovas Vidmantas Žiemelis, nėra pagrindo duoti tokį sutikimą. „Komisija neįžvelgė, kad Seimo narys gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn“, - teigė jis.

„Vaizdo medžiagoje neišgirdome nė vieno necenzūrinio žodžio“, - tvirtino V. Žiemelis.

Už tai, kad nebūtų panaikintas parlamentaro teisinis imunitetas, balsavo aštuoni komisijos nariai, už – vienas, dar vienas susilaikė.

„Tokio sprendimo tikėjausi, bet asmeniškai norėčiau apsivalyti teisme. Todėl ketvirtadienį Seimo posėdyje balsuosiu už tai, kad mano neliečiamybė būtų panaikinta“, - sakė R. Žilinskas.

Belaukdamas komisijos verdikto žurnalistams jis sakė, kad „žinant, koks buldozeris prieš mus su draugu buvo paleistas, mes būtume buvę suvalgyti“.

Leisti patraukti politiką baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę praėjusią savaitę Seimo paprašė generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

Pirmadienį posėdžiavusi Seimo komisija sprendimo nepriėmė, mat prokurorai nebuvo pasiruošę atsakyti į visus pateiktus klausimus. Trečiadienį komisija iš Generalinės prokuratūros neišgirdo nieko naujo, mat esą generalinio prokuroro rašte Seimui buvo išdėstyti visi reikiami argumentai.

Seimo nariai, pradėję analizuoti pareigūnų turimus duomenis, esą imtųsi teisingumo vykdymo funkcijos, o toks įrodymų vertinimas Europos Žmogaus Teismo Teisme gali būti traktuojamas kaip nekaltumo prezumpcijos pažeidimas.

„Rašte yra kažkokios abstrakcijos – įžeidė, keikėsi. Ar kiekvieną kartą, kai žmogus keikiasi, jį galima traukti baudžiamojon atsakomybėn? Nei citatų, nei konkrečių įrodymų“, - kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Gintaras Songaila.

Liberalcentristas Arminas Lydeka aiškino prokurorų medžiagoje R. Žilinsko baudžiamosios veikos nepastebėjęs. Papildomi paaiškinimai esą leistų parlamentarams, iš kurių ne visi yra teisės specialistai, apsispręsti. „Jei bus argumentai, leisime, jei ne, tai ne“, - įspėjo Seimo narys.

Tuo tarpu liberalas Gediminas Navaitis pasiūlė apskritai sustabdyti komisijos darbą, kol bus pateikti papildomi prokurorų paaiškinimai.

Komisija taip pat buvo paprašiusi prokurorų pateikti vaizdo įrašus, patvirtinančius prašymą naikinti R. Žilinsko teisinį imunitetą. Jų peržiūra komisijos posėdyje buvo surengta už uždarų durų. Be to, parlamentarai susipažino su teismo turima medžiaga.

Kai kurie komisijos nariai, pamatę vaizdo medžiagą, gūžčiojo pečiais, teigdami, jog nesupranta, už ką reikėtų teisti R. Žilinską. „Jei pareigūnai taip pat reaguotų į prievartą šeimoje…“ – kalbėjo „darbietė“ Dangutė Mikutienė.

„Tokio absurdo gyvenime nesu matęs“, - prisipažino iš posėdžio trumpam išėjęs R. Žilinskas.

Prašymą panaikinti politiku tapusio žurnalisto teisinę neliečiamybę Generalinei prokuratūrai perdavė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas. Teisinį imunitetą jis įgijo davęs Seimo nario priesaiką.

Parlamentaro teisinę neliečiamybę gali panaikinti tik Seimas mažiausiai 71 parlamentaro pritarimu. Seimui nesutikus, baudžiamasis procesas R. Žilinsko atžvilgiu turėtų būti nutrauktas.

Buvęs LNK „Žinių“ vedėjas ir jo draugas Markas Gurskis kaltinami viešosios tvarkos pažeidimu, septynių policijos pareigūnų įžeidimu bei pasipriešinimu jiems. Už tai gresia iki 3 metų nelaisvės.

Pernai gruodžio 4 d. vyrai įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju. R. Žilinsko kraujyje tuomet buvo rasta 2,48 promilės alkoholio.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją