Sprogimo imitacija

Vakar „Cido“ arenoje rinkosi miesto Savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo centro darbuotojai bei kitų specialiųjų institucijų darbuotojai civilinės saugos pratyboms. Panevėžio apskrities viršininko administracijos Civilinės saugos departamento direktorius Romualdas Kiseliūnas susirinkusiesiems pateikė užduotį – sprogimo imitaciją roko koncerto metu „Cido“ arenoje. Ekstremalių situacijų valdymo centro darbuotojai turėjo įvertinti galimą situaciją ir efektyviausią planą likviduojant teroro akto (sprogimo) padarinius.

Civilinės saugos pratybos organizuojamos kiekviename mieste bent kartą per metus.

Užbėgant įvykiams už akių

„Pasaulyje vykstant neramumas, gal ir dėl artėjančių svarbių krepšinio rungtynių 2011 metais, kurias galės stebėti per 5 tūkstančius žiūrovų, vykdomi praktiniai veiksmai, apgalvojant, kaip reikėtų elgtis susiklosčius vienai ar kitai ekstremaliai situacijai“, – PB sakė R.Kiseliūnas.

Anot vadovo, Apskrities viršininko administracija balandžio mėnesį turėjo imituoti ekstremalią situaciją ir patikrinti, kaip tokiu atveju reaguotų Savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo centras.

Šių pratybų tikslas – patikrinti centro darbuotojų pasirengimą susiklosčius ekstremaliai situacijai, organizuoti nelaimės stabdymą, žmonių gelbėjimą bei padarinių šalinimą.

R.Kiseliūno tikinimu, svarbu, jog įvykus nelaimei specialiosios institucijos reaguotų kuo greičiau ir efektyviau, viena kitai teiktų pagalbą, informuotų žmones apie esamą padėtį.

Sugaištų valandą

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos skyriaus vedėja Vilma Kartanaitė įsitikinusi, jog gelbėjimo tarnybų, kurios šiuo metu yra mieste, nelaimės atveju pakaktų. „Kiek tai yra įmanoma tokiu atveju, būtų sutelktos visos reikiamos pajėgos žmonėms evakuoti, padariniams šalinti, visuomenei informuoti“, – kalbėjo vedėja.

Esant būtinybei, nukentėjusiesiems būtų teikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir psichologinė. Susimąsčiusi, jog nelaimės atveju ir kilus panikai žmonės gali nesusisiekti su artimaisiais, vedėja aiškino, esą būtų įjungta tiesioginė linija: „Šia linija galima būtų pasiteirauti apie artimųjų, buvusių nelaimės vietoje, būklę“, – sakė V.Kartanaitė.
Anot „Cido“ arenos darbuotojų, įvykus sprogimui renginio metu, žiūrovus iš patalpų būtų galima išvesti greičiau nei per valandą. „Arenos patalpose yra keturi išėjimai, per juos nelaimės atveju vyktų evakuacija“, – sakė vienas darbuotojas.

Su ekstremaliomis sąlygomis susidūrę vadovai neatmetė galimybės, kad kilus sąmyšiui evakuacijos laikas galėtų prailgti net iki dviejų ar daugiau valandų. „Jei kiltų panika, žmonės pradėtų stumdytis, lipti vienas per kitą. Vargu ar jų išvedimas iš pastato neprailgtų“, – kalbėjo Civilinės saugos departamento direktorius R.Kiseliūnas.

Jei situacija taptų dar sudėtingesnė ir prireiktų išminuotojų ar kariškių, jie į įvykio vietą atvyktų per dvi valandas.