"Vykdydami pradėtą ikiteisminį tyrimą Vilniaus apygardos STT pareigūnai atliko poėmį dėl to, kad ten tiriame galimus atvejus dėl tarnybinių pareigų neatlikimo arba piktnaudžiavimo tarnybinėmis pareigomis", - pirmadienio popietę žurnalistams sakė Ž.Pacevičius.

Anot STT vadovo, vykdant tyrimą dėl kelių viešųjų pirkimų poėmiai buvo atlikti ne tik VMI, bet ir "keliose uždarosiose akcinėse bendrovėse".

BNS žiniomis, atliekamas tyrimas susijęs su praėjusiais metais VMI vykdytu projektu "Šešėlis - ne išeitis". Už socialinę reklamą "Šešėlis ne išeitis. Sprendimo ieškokime kartu" VMI sumokėjo beveik 1,4 mln. litų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Ž.Pacevičius žurnalistams patvirtino, kad ši reklama yra vienas iš tyrimo objektų.

"Kaip jau buvo žiniasklaidoje parašyta, vienas iš viešųjų pirkimų yra susijęs su reklaminiais konkursais, su socialine reklama (...). Sumos viešai deklaruojamos yra 1 mln. 400 tūkst., bet, mūsų žiniomis, galėjo būti išleista žymiai daugiau", - sakė Ž.Pacevičius.

Minėta reklama buvo raginama atsisakyti mokėjimų vokeliuose, mokėti mokesčius, piliečiai buvo skatinami pranešti apie galimai slepiamus mokesčius.

Projektu šių metų sausį buvo susidomėję ir keli valdančiųjų Seimo frakcijų parlamentarai, kurie raštu kreipėsi į Finansų ministeriją prašydami išsklaidyti kilusias abejones dėl projekto skaidrumo. Finansų ministerija (FM) tąkart atsakė, kad minėtos socialinės reklamos užsakovas yra VMI, gamintojas - UAB "VRS grupė", o reklamos klipą platino UAB "Publicum". FM, be to, tąkart pritarė socialinės reklamos už beveik 1,4 mln. litų pinigų panaudojimo pagrįstumui, nors tuo pačiu suabejojo, ar šios reklamos efektas buvo adekvatus investicijoms.

Kito įtarimus sukėlusio viešojo pirkimo Ž.Pacevičius neatskleidė, bet sakė, kad jis taip pat iš panašios srities. "Kitas - panašiai, irgi", - sakė STT vadovas.

VMI pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia suteiksianti "visą reikalingą informaciją Specialiųjų tyrimų tarnybai bei Generalinei prokuratūrai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimų pažeidimų, vykdant viešųjų pirkimų procedūras".

VMI nurodo pradėjusi ir tarnybinį patikrinimą institucijoje.

Pasak VMI viršininko Modesto Kaseliausko, minėtus pirkimus atliko VMI Viešųjų pirkimų komisija, gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos prie Vyriausybės pritarimą.

Mokesčių inspekcijos pranešime nurodoma, jog praėjusiais metais VMI pati kreipėsi į STT, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo kontrolieriaus įstaigą, prašydama ištirti kai kurių pareigūnų veiklą.

VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta BNS pirmadienį teigė kol kas negalįs atsakyti, ar šiuo metu STT atliekamas tyrimas susijęs su praėjusių metų VMI kreipimusi į pareigūnus.

Paklaustas, dėl kokių konkrečiai VMI kreipėsi į teisėsaugos bei kontrolės tarnybas, VMI atstovas nurodė neseniai iš VMI atleistą buvusį inspekcijos viršininko pavaduotoją Saulių Trečekauską.

"Sieksime, kad kuo greičiau būtų atsakyta į visus iškilusius klausimus, užtikrinant skaidrią mūsų institucijos veiklą, kuriai buvo mestas šešėlis, atleidus susikompromitavusius bei pasitikėjimą praradusius aukštus pareigūnus ", - pranešime cituojamas VMI viršininkas M.Kaseliauskas.

Šaltinis
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją