Tik 12,6 proc. respondentų prisipažino, kad iš naujosios valstybės vadovės visiškai nieko nesitiki.
"Veido" užsakymu tyrimų bendrovės "Prime consulting" atlikta apklausa rodo, kad 10,4 proc. apklausos dalyvių mano, kad D.Grybauskaitė sėkmingai ves Lietuvą į vakarietiškų valstybių būrį.
Tuo tarpu kadenciją baigiančio prezidento Valdo Adamkaus veiklą gyventojai vertina gana pozityviai. 53 proc. miestiečių mano, kad V.Adamkus dirbo neblogai ir puikiai, 30,6 proc. - vidutiniškai. Neigiamos nuomonės apie V.Adamkaus veiklą antrosios jo kadencijos metu yra beveik dešimtadalis (9 proc.) respondentų.
D.Grybauskaitė: Vyriausybė turės skaitytis su mano žodžiu
Išrinktoji prezidentė Dalia Grybauskaitė atremia teiginius, esą jos užmojis pakeisti kai kuriuos ministrus prasilenkia su Konstitucija.
D.Grybauskaitė pakartojo, jog Vyriausybė turės skaitytis su jos žodžiu, o ministrai, kurie nepateiks vizijos ir nepajėgs jos įtikinti, kad gali susitvarkyti esant sudėtingai situacijai, negalės dirbti Vyriausybėje.
"Ne, nemanau (kad prasilenkia su Konstitucija - BNS). Tarsiuosi su premjeru, bet naudosiuosi ne tik visomis įstatymais man suteiktomis teisėmis, bet ir savo autoritetu", - interviu savaitraščiui "Veidas" sakė D.Grybauskaitė.
Išrinktoji prezidentė patikino, kad jeigu dabartiniai finansų, socialinės apsaugos ir darbo, ūkio bei energetikos ministrai atliks "namų darbus", jų nekeis.
"Jie man nekliūva. Paminėjau ne asmenis, o konkrečias sritis, kurios yra sudėtingiausios Lietuvoje šiuo sunkmečiu. Joms reikia skirti ypač daug dėmesio, žinių, profesionalumo. Smulkiojo, vidutinio verslo, "Sodros", sveikatos draudimo, iš kai kurių kitų sričių mokesčių turi būti kuo greičiau išvalyta sumaištis, suvėlimas. Jei tai bus daroma ir matysiu, kad ministrai supranta padėties sudėtingumą ir sugeba adekvačiai reaguoti, jokiu būdu nepulsiu jų keisti", - teigė D.Grybauskaitė.
Ji taip pat sakė nesutinkanti su kai kurių politologų nuogąstavimais, esą jos planai aktyviau dalyvauti valstybės vidaus politikoje, ypač kontroliuojant Vyriausybės darbą, yra užprogramuotas konfliktas tarp trijų valdžios institucijų - Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo.
"Galiu priminti: kai pradėjau dirbti su premjeru Algirdu Brazausku, porą mėnesių žiniasklaida bandė mudu sumušti kaktomuša, bet jis atsilaikė nekomentavęs ir mes tikrai labai gerai sutarėme ir sėkmingai dirbome Vyriausybėje. Viskas priklauso nuo politikų, o kai kurių politologų ar kai kurios žiniasklaidos norą kurti tai, ko nėra, ir palikime jiems. Kartoju: aš pasirengusi dirbti ir ieškoti kompromisų, telkti, o ne kariauti", - tikino D.Grybauskaitė.
Išrinktoji prezidentė dar kartą pabrėžė esanti kategoriška "Leo LT" atžvilgiu ir teigia, kad reikia rasti kuo pigesnį variantą išardyti šį darinį.
"Manau, kad tai buvo negražiausias oligarchizacijos pavyzdys ir jau vien dėl tojo neturi likti Lietuvoje net nepriklausomai nuo to, kiek tai kainuos. Žinoma, reikia rasti kuo pigesnį išsiskyrimo variantą, bet, manau, ir privatus partneris turėtų suprasti, kad po tokio moralinio smūgio, koks suduotas ir jam, ir valstybei, tikrai geriau taikiai išsiskirti", - teigė ji.
D.Grybauskaitė teigė sprendimų dėl "Leo LT" laukianti pirmąją savo darbo dieną - liepos 12-ąją.